Šis gads pašmāju “Eirovīzijā” ir zīmīgs ar neparastām atkal atgriešanās dziesmām. Un, nenoliedzami, viens no aprunātākajiem dalībniekiem ir Horens Stalbe ar dziesmu pret karu. Jāatgādina, ka 2001.gadā viņa duets ar Lindu Leen no tā gada uzvarētājas Marijas Naumovas atpalika vien ar pāris balsīm. Taču šī gada dziesma “Stop The War U2” tiek uztverta visai pretrunīgi.

 

Neskatoties uz divdomīgajām frāzēm no “Supernova” žūrijas puses, Horens Stalbe nav metis plinti krūmos un ir gatavs likt visai pasaulei aizdomāties par karu pārtraukšanu. Gluži kā citi pretendenti uz vietu uz Eirovīzijas skatuves, Horens labprāt apmeklēja pasākuma aģentūras “Amber Event” rīkoto  “Eirovīzijas” ballīti  “Drifta Hallē”, kur dalījās savās pārdomās ar portālu ritakafija.lv.

Ir 2017.gads un tu atkal mēģini uzrunāt Eirovīzijas skatītājus ar dziesmu pret karu, kāpēc nolēmi atkal startēt šajā konkursā?

  • Notikumi pasaulē.

Notikumi pasaulē un atkal dziesma par karu?

  • Dziesma ar lūgumu apturēt karu.

Tas, protams, ir skaisti, bet kāds bija stimuls šogad atkal uz Eirovīziju. Tu vienkārši no rīta pamodies un saprati, ka ir jāiet uz Eirovīziju ar lūgumu apturēt karu, vai kā īsti tur bija ar tevi?

  • Nē, dziesma patiesībā bija jau radīta pirms gada ar šo galveno pamatideju. Taču, nebija īsti pienācīgs brīdis to publiskot. Nolēmām šo dziesmu atlikt uz gadu un iesniegt Eirovīzijai. Patiesībā šī tēma kļūst aktuālāka ar katru sekundi. Viss, kas šobrīd notiek pasaulē. Un mums ar savu vēstījumu nav ko zaudēt – tieši otrādi, varbūt tas liks kādam aizdomāties nedaudz plašāk.

Tevi nebaida, ka cilvēki sāks salīdzināt tavu šī gada dziesmu ar to, ko  tu dziedāji kopā ar Lindu Leen?

  • Cilvēkiem patīk salīdzināt, ko lai dara. Tās ir viņu tiesības salīdzināt.

Ko tu pats sagaidi no šī gada Eirovīzijas, ko plānojat piedāvāt skatītājiem?

  • Ko mēs varam piedāvāt skatītājiem. Pirmām kārtām tā ir mūsu dziesma. Gribās, lai cilvēki paklausās šo dziesmu. Un varbūt ne tikai paklausās, bet arī sadzird šo ideju. Un varbūt kopā radīt pasauli nedaudz pozitīvāku.

Es tevi gribu nedaudz provocēt, žūrijai bija jautājums vai šī dziesma gadījumā nav joks. Ja nu šāds jautājums rodas arī skatītājiem?

  • Es gribu atbildēt ar pretjautājumu. Vai kādam šai pasaulē liekas, ka karš ir joks? Mūsu dziesma ir lūgums apturēt karu.

Kā tev pašam liekas, kas Eirovīzijā ir svarīgāks – dziesma vai tomēr šovs?

  • Es domāju, ka man piekritīs jebkurš mākslinieks. Katra dziesma un uzstāšanas sastāv no ļoti daudzām detaļām. Nevar nošķirt dziesmu no šova un šovu no dziesmas. Viss ir ļoti svarīgi. Viss summējās kopā un mēs redzam gala rezultātu uz skatuves.

Foto: publicitātes foto

Saistītās tēmas: EirovīzijaHorens StalbeSupernova 2017Supernova2018

youtube icon
Abonēt youtube