Ukrainas policija otrdienas rītā Kijevā aizturējusi bijušo Gruzijas prezidentu Mihailu Saakašvili, kurš Ukrainā sācis protestu kampaņu pret korupciju.

Ierodoties policijai, Saakašvili atradās uz savas mājas jumta, kur bija uzkāpis, lai protestētu. Viņa atbalstītāji tikmēr bija sapulcējušies uz ielas pie mājas.

Policija aizveda Saakašvili, kamēr vairāki simti protestētāju mēģināja nobloķēt ceļu, liecina notikuma vietā uzņemtie video.

Saakašvili, kurš pašlaik ir persona bez pilsonības, Gruzijas pilsonību zaudēja 2015.gadā, kad Ukrainas prezidents Petro Porošenko viņam piešķīra Ukrainas pilsonību un iecēla par Odesas apgabala gubernatoru. Taču šogad jūlijā Ukrainas pilsonība viņam tika atņemta ar pamatojumu, ka imigrācijas anketā Saakašvili nav pieminējis pret viņu Gruzijā ierosinātos kriminālprocesus.

Odesas apgabala gubernatora amatā Saakašvili atradās pusotru gadu, bet tad demisionēja, apsūdzot prezidentu Porošenko solījumu nepildīšanā un norādot, ka tiek bremzēti viņa centieni cīnīties pret korupciju augstu ierēdņu aprindās.

Saakašvili apgalvo, ka Ukrainas pilsonība viņam atņemta nepamatoti. Viņš paziņojis, ka likums esot viņa pusē gan Gruzijā, gan Ukrainā un ka vēlas Ukrainas tiesās aizstāvēt sevi pret izdošanu Gruzijai.

Viņš atgriezās Ukrainā septembrī, ar savu atbalstītāju palīdzību izlaužoties cauri slēgtam robežpunktam no Polijas puses.

Saistītās tēmas: Mihails SaakašviliUkrainas policija

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube