Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem, atklājis divus nelegālus gaļas pārstrādes uzņēmumus, kuru darbību apturējis, izņemot no aprites vairāk nekā 1 200 konservu kārbas un izejvielas, aģentūru LETA informēja PVD.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere norādīja, ka nelegālajos gaļas pārstrādes uzņēmumos antisanitāros apstākļos notika cūku, aitu un medījumu gaļas sadale, kā arī ražoti un realizēti medījumu gaļas konservi. Viens no nelegālajiem uzņēmumiem bija ierīkots Cēsīs, pašā pilsētas centrā, kādas ēkas pagrabstāva telpās, savukārt otrs – Cēsu novadā, pamestās kautuves telpās. Pamestajā kautuvē tika sniegti arī dzīvnieku kaušanas un gaļas sadalīšanas pakalpojumi.

Pēc Meisteres sacītā, abos gadījumos uzņēmumi nebija reģistrēti PVD un līdz ar to nebija arī pārbaudīti, kā arī tajos konstatēti rupji higiēnas prasību pārkāpumi. Tostarp telpās valdīja netīrība, iekārtu virsmas bija klātas ar gaļas atliekām, taukiem un citiem sadzīves netīrumiem, izejvielas un gatavā produkcija stāvēja uz grīdas. Telpas nebija piemērotas ražošanai, lai nodrošinātu drošu un higiēnas prasībām atbilstošu ražošanas procesu. Abu nelegālo uzņēmumu darbība ir apturēta, saražotā produkcija – vairāk nekā 1 200 konservu kārbas un izejvielas – izņemtas no aprites. Tāpat PVD ir uzsācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā, kuras ietvaros tiks lemts par piemērojamo sodu.

Meistere pastāstīja, ka papildus iepriekš minētajiem gadījumiem, sekojot līdzi informācijai sociālajā tīklā Facebook un portālā ss.com, PVD identificēja divus aizdomīgus sludinājumus, kuros piedāvāts iegādāties no medījumu gaļas ražotus gaļas izstrādājumus. PVD, sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem, veica produktu kontrolpirkumus un konstatēja, ka tos izplata mednieki, kuri pārtikas apritē iesaistījušies nelegāli. Personas abos gadījumos skaidroja, ka medījumu gaļas izstrādājumus – no mežacūku, bebru, briežu gaļas ražotas desas un konservus, neražo paši, bet gan kādas citas personas.

PVD pārbaudes laikā konstatēja, ka abos gadījumos gaļas izstrādājumi nav marķēti atbilstoši prasībām – nav nekādas informācijas par preci, tās ražotāju nedz konserviem, nedz desām. Līdz ar to nav zināms, kādos apstākļos tie ražoti un kāda produktu izcelsme. Arī šajos gadījumos PVD ir uzsācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā, kuras ietvaros tiks lemts par piemērojamo sodu.

PVD atgādina patērētājiem pārtikas produktus iegādāties tikai legālās tirdzniecības vietās. Iegādājoties pārtikas produktus internetā, vienmēr jāpārliecinās, ka persona vai uzņēmums ir atrodams PVD uzņēmumu reģistrā un līdz ar to darbojas legāli. PVD aicina patērētājus neiegādāties preci, ja nav zināma tās izcelsme – uz preces nav marķējuma, kurā norādīts pārtikas produkta sastāvs, derīguma termiņš, kā arī ražotājs.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

youtube icon
Abonēt youtube