Lai arī ikdienā dziedātāja Elza Rozentāle priekšroku dod vienkāršam un ērtam apģērbam, uz skatuves māksliniece izvēlas krāšņus Latvijas jauno modes mākslinieku darinātus tērpus. Arī uz Ķīpsalas skatuves Rīgas Ziemassvētku koncertā 25. un 26. decembrī Elza Rozentāle kāps Latvijas dizaineru šūtās kleitās.

Mūsu modes dizaineri ne ar ko nav sliktāki par ārzemju. Viņu darbi ir jārāda un jāpopularizē, tādēļ savos koncertos ar prieku to daru,” norāda dziedātāja Elza Rozentāle. Viens no viņas mīļākajiem tērpiem ir Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura 4. kursa studentes Annas Gulbes radīts balts, ekstravagants kostīmiņš – šortu kleitiņa. “Tas bija ļoti romantisks tēls ar Dāvida portreta skulptūru. Ļoti, ļoti patīk šis tērps!” atceras dziedātāja.

Arī Rīgas Ziemassvētku koncertā viens no Elzas Rozentāles tērpiem būs Annas Gulbes darināts – koši sarkana kleita no pavasara kolekcijas “Trilium”, kas pirmoreiz plašākai publikai tika izrādīta ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas modes skatē. “Sarkanā kleita ir ļoti skaista. Liela, spilgta,  plīvojoša! Ziemassvētku brīnumam atbilstoša! Turklāt sarkanā krāsa man patīk un piestāv. It īpaši uz skatuves,” stāsta Elza un piebilst: “Tā kā man ir iespēja uz skatuves kāpt sapucētai, skaisti uzkrāsotai, safrizētai un saģērbtai, tad ikdienā es izvēlos ērtas drēbes – džinsus un džemperus ziemā, bet vieglas kleitiņas – vasarā. Man patīk arī kedas un laiviņas.”

Elzai ir savs stils, taču mani priecē tas, ka viņa ir gatava eksperimentēt. Viņa labprāt akceptē manas idejas, kuras realizējam, izmantojot tieši jauno Latvijas modes dizaineru un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu – Ditas Enikovas, Sandas Feldbergas, Annas Gulbes, Ksenijas Belcas-Besleres, Anetes Elizabetes Kasparsones, Elīnas Baltaces, kā arī “Savdaba” jeb Mārītes Rudzātes, Santas Aulmanes, Melānijas Vilkas, zīmolu “BAVI” un “BRA1NBOW” veikumu,” stāsta modes dizainere un stiliste Anete Agnete Krišjanova, kas jau turpat četrus gadus veido dziedātājas skatuvisko tēlu.

Lai realizētu visas ieceres ar to, kas ir pašas dziedātājas skapī, – nepietiek, tādēļ talkā tiek ņemta stiliste, draugi un palīgi. “Anete ir smaidīgākais cilvēks uz zemeslodes un mans draugs. Viņa man ir šuvusi un meklējusi koncerttērpus gan koncertiem, kur spožā dīvas kleitā jādzied džeza melodijas, gan tādiem, kur jādzied elektroniska klubu mūzika, paralēli vēl dejojot. Es viņai absolūti uzticos. Turklāt man patīk Anetes mūsdienīgā pieeja klišejisku ideju risināšanā!” atzīst Elza Rozentāle.

Starp citu, Anete Agneta Krišjanova šajā svētku koncertā palīdzēs apģērbt ne vien Elzu Rozentāli, bet arī sapucēs pārējos koncerta dalībniekus. Ja vēlies to visu redzēt un dzirdēt ­– nāc uz Rīgas Ziemassvētku koncertu 25. un 26. decembrī!

Svētku koncertos Ķīpsalā uzstāsies arī mūziķis Andris Ērglis, iemīļotais dziedātājs Gunārs Kalniņš un slavenās zviedru vokālās grupas “The Real Group” dziedātājs Jānis Strazdiņš. Koncertos uzstāsies arī Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara”, vokālā grupa “Schola Cantorum Riga”, instrumentālā grupa un kamerorķestris. Diriģenti – Aira Birziņa un Rūdolfs Bērtiņš.


Koncertā skanēs J. Šipkēvica, J. Lūsēna, U. Prauliņa, A. Grāvera, Z. Muktupāvela, G. Kalniņa, E. Džona, L. Koena u. c. komponistu mūzika.

Mākslinieciskais vadītājs – Rūdolfs Bērtiņš, scenogrāfs – Oskars Dreģis, stila konsultante ­– Anete Agneta Krišjanova.

Foto: Gatis Gierts

Saistītās tēmas: Elza RozentāleĶīpsalakoncertstērpi

youtube icon
Abonēt youtube