Berlīnē sestdienas vakarā notika 30.Eiropas Kino balvu pasniegšanas ceremonija, kurā triumfēja Zviedrijas režisora Rubena Estlunda satīriskā drāma “The Square”, kas ir nominēta arī “Oskaram”.

“The Square” tika atzīta par gada labāko Eiropas filmu, tās režisors Estlunds tika godalgots kā Eiropas labākais režisors, bet Dānijas aktieris Klāss Bangs par vadošo lomu šajā filmā tika apbalvots kā Eiropas labākais aktieris.

Šī filma tika apbalvota arī labākās Eiropas komēdijas un labākā scenārija kategorijās.

“The Square” jau bija ieguvusi Zelta palmas zaru šīgada Kannu kinofestivālā.

Ungāru aktrise Aleksandra Borbēja tika apbalvota kā labākā Eiropas aktrise par lomu ungāru režisores Ildiko Eņedi filmā “Par ķermeni un dvēseli” (“Testrol es lelekrol”), kura šogad ieguva Berlīnes kinofestivāla balvu “Zelta lācis”.

Franču izcelsmes amerikāņu aktrise Džūlija Delpi tika apbalvota par viņas “Eiropas ieguldījumu pasaules kino”.

Uz balvu pasniegšanas ceremoniju bija ieradušies tādas kinozvaigznes kā Žiljeta Binoša, Marija Šrādere, Vims Venderss, Ai Veiveja, Ulrihs Matess un Hanna Šigulla.

Eiropas Kino balvas reizi gadā pasniedz Eiropas Kino akadēmija (EFA). Šo balvu pasniegšanas ceremonijas visbiežāk notikušas Berlīnē, bet 2014.gadā tā notika Latvijas Nacionālajā operā Rīgā.

https://www.youtube.com/watch?v=zKDPrpJEGBY

Saistītās tēmas: "The Square"30.Eiropas Kino balvu

youtube icon
Abonēt youtube