Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA) Rīgas pašvaldības 2018.gada budžetu neatbalstīs, jo tas esot brāķis, šodien pauda apvienības Rīgas domes frakcijas vadītājs Nauris Puntulis.

Frakcijas priekšsēdētājs norādīja, ka budžets ir brāķis gan no politiskā, gan finansiālā viedokļa un, ka tas “ir stagnējošs, neatrisina nevienu no Rīgas pilsētai sasāpējušām problēmām un vienīgais budžeta priekšmets ir “naudas iepumpēšana SIA “Rīgas satiksmē”,”.

Budžeta izskatīšanas procesā NA frakcija iesniegusi priekšlikumus dažādās jomās. Piemēram, transporta infrastruktūras uzlabošanai, izglītībai, atbalstam kultūrai, vides jautājumiem, atbalstam cilvēkiem ar invaliditāti u.c.

Partija piedāvā pārdalīt finansējumu jaunu bērnu dārzu izbūvei, stāvparku izbūvei, kā arī būtiski palielināt finansējumu, lai sekmētu Rīgas attīstības iespējas.

“Mani personīgi aizskar, ka Nils Ušakovs 2019.gada budžetā ir ar mieru paredzēt divus miljonus eiro, lai atvieglotu situāciju mazākumtautību skolēniem sakarā ar pāreju uz izglītību latviešu valodā, bet tai pat laikā tās summas, ko viņš 2018.gada budžetā ir atvēlējis pedagogu sagatavošanai pārejai uz apmācību latviešu valodā, ir niecīgas. Tas pats notiek ar bezmaksas latviešu valodas kursiem – uzskatu, ka pašvaldībai tos vajadzētu nodrošināt lielākā apmērā,” norādīja Puntulis.

Šodien Rīgas domē tiek lemts par Rīgas pašvaldības 2018.gada budžetu. Kā norādīja domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), sēdi plānots turpināt līdz plkst.19 un nepieciešamības gadījumā atsākt rītdien – plkst.11.

Saistītās tēmas: BudžetsNA

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube