Saņemot būtisku budžeta pieaugumu, nākamgad rindas pēc medicīnas aprūpes pakalpojumiem saruks teju uz pusi, šorīt LTV “Rīta panorāmā” solīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Politiķes vērtējumā, aizvadītais bijis pagrieziena gads, kad valdība ir diezgan būtiski mainījusi attieksmi pret veselības nozari, nodrošinot gandrīz 200 miljonu eiro pieaugumu veselības aprūpes budžetam.

Runājot par veselības aprūpes finansēšanas likumu, Čakša pauda viedokli, ka tā iedzīvotāju daļa, kas varētu palikt bez valsts apmaksātiem medicīnas pakalpojumiem, ir “ļoti, ļoti maza”. No grozu sadalīšanas viedokļa likums ir ļoti lojāls Latvijas iedzīvotājiem, tomēr liek domāt par nodokļu nomaksu, piebilda ministre.

Ģimenes ārstu jomā Veselības ministrija nākamgad plānojusi turpināt sarunas par pakalpojumu uzlabošanu, kā arī mēģināt veicināt paaudžu nomaiņu, kas varētu notikt ar struktūrfondu atbalstu, izmaksājot aiziešanas pabalstus. Tāpat tikšot mēģināts uzlabot prakses nodošanas nosacījumus un meklēt papildus stimulus, lai jaunie ģimenes ārsti dotos strādāt uz laukiem, kas finansiāli ir mazāk ienesīgi.

E-veselības jomā Čakša saskata uzlabojumus, lai arī “tas bija smags mantojums” un nebija viegli sākt sistēmu lietot.

Savukārt abas lielās slimnīcas – Austrumu un Stradiņa – nākamgad apvienot neesot plānots, bet tiks domāts par to sadarbības padziļināšanu.

youtube icon
Abonēt youtube