Šonedēļ portāls ritakafija.lv viesojās Ogres ģimnāzijā, stāstot jauniešiem par to, kā darbojās mediji un kāda īsti ir žurnālistu darba ikdiena. Jauniešiem nebija jāklausās garās monologa runās, bet pašiem jāķeras pie darba. 12 a klases jauniešiem bija iespēja nointervēt dziedātāju Jenny May jeb īstajā vārdā Maiju Stuģi un uzzināt, kā viņa pošas sagaidīt Ziemassvētkus. Klases radošo darbu rakstā pārvērta Kintija Gerda Alpe.

Ogres Valsts ģimnāzijas 12. a klases  Intervijas ar dziedātāju Dženiju Maiju (Jenny May)

 

Intervijas sākumā dziedātāja uzdeva jautājumus mums – skolēniem pirmo, kā, piemēram – „Vai mēs šodien ēdām brokastis?” vai „Kuriem patīk matemātika?”, uz kuriem lielākā daļa nepacēla rokas un atbilde bija noraidoša, taču uz jautājumu – „Kuriem patīk mūzika un Ziemassvētki?”, smaidot rokas pacēla visi. Nu, ja, kuram gan nepatīk mūzika un Ziemassvētki? Taču tad pienāca arī mūsu kārta nointervēt dziedātāju par to, kā viņa svin gada skaistākos svētkus un kādas ir viņas tradīcijas šajos svētkos!

 

Kā Jūs šodien jūtaties?

 • Jānis (mūsu stundas vadītājs portāla ritakafija.lv žurnālists Jānis Ogle) mani piecēla jau no paša rīta, jo viņš teica, ka intervēs mani jau 9.00 no rīta, tāpēc nāk miegs, bet es jūtos riktīgi forši!

Vai Jūs šodien ēdāt brokastis?

 • (smejas) Jā, veselas 2 reizes.

Vai Jūs esat gatava Ziemassvētkiem?

 • Līdz galam gatava, noteikti, ka nevarēšu būt pat pašos Ziemassvētkos. Visu laiku liekas, ka kaut kas vēl ir jāizdara, bet, jā, es gatavojos, ceļu piparkūku mājiņu.

Vai Jums būs kāds Ziemassvētku koncerts?

 • Man viens no koncertiem būs rītdien – Decembrī, Teikā.

Vai Jums būs kāda jauna Ziemassvētku dziesma?

 • (aizdomājas) Ziemassvētku dziesmai vajadzētu rasties, bet man būs viena Ziemassvētku dziesma kopā ar dziedātāju – Normundu Zušu, bet jaunu Ziemassvētku dziesmu, kas zin, varbūt atstāšu nākamajam gadam. Bet, runājot par vispār jaunām dziesmām, pati jaunākā man šobrīd ir jaunā Eirovīzijas dziesma, kas saucās – „Soledad”. Varbūt kāds ir dzirdējis un ir ierakstīta vēl viena jauna dziesma, bet to es izdošu nedaudz vēlāk.

Jūs Ziemassvētkus svinēsiet ģimenes lokā?

 • Jā, svinēšu ģimenes lokā, šogad ļoti šaurā – ar meitu un vīru,pagājušogad svinēju kopā ar māsu un māsas draugiem, lielākā lokā, taču šogad vēlos svinēt mierīgi.

 

Vai Jūs jau nopirkāt Ziemassvētku dāvanas?

 • Nē, dāvanas man vēl nav nopirktas. Vispār, dāvanas ir tāda smaga tēma, jo vienmēr gribas lai ir oriģināli, bet, ko es tagad daru, lai būtu mazliet oriģinali – ar savu meitiņu veidojam apsveikuma kartiņas, pašas taisot visādus ornamentus, jo tad ir nedaudz radošāk, bet, jā, dāvanas vēl ir jānopērk.

 

Vai Jums ir kādas  Latviešu/Ziemassvētku tradīcijas ģimenē, pie kurām pieturaties?

 • Man Ziemassvētku tradīcijas latviešiem asociējas ar zirņu ēšanu, cūkas šņukuru utt, bet tās es nepiekopju, bet eglīte notiekti būs, tā vēl nav sagādāta, jo mums ir ļoti silts dzīvoklī, un viņai var ātri nobirt skujas,bet mēs noteikti iesim uz kādu svētku koncertu un gaidīsim Ziemassvētku vecīti ciemos!

 

Vai Jūs pati rotājat Ziemassvētku eglīti?

 • Jā, eglīti es rotāju pati, kopā ar meitiņu. Mēs citreiz kopīgi veidojam eglītes rotājumu – nopērkam eglīšu bumbiņas, aplīmējam ar spīdumiņiem, uzsienam pušķīšus vai izdomājam kaut ko interesantu, lai neizskatās kā vienkārši nopirkts veikalā.

 

Vai eglīti iegādājaties nopērkot tirgū, vai paši brauciet uz mežu pakaļ?

 • Eglīti paši necērtam, jo līdz mežam tālu jāiet Rīgā, bet eglīti mēs nopērkam. (aizdomājas) Ir gājis visādi, piemēram, pirms diviem gadiem vīrs saka, ka ies tepat ārā uz puķu tirdziņu, jo tur arī var iegādāties eglītes. Viņš aiziet. Es zinu, ka vajag 5min, lai iegādātos un vēl nedaudz laiciņš kamēr viņš no veikala atnesīs. Paiet stunda, pus otra stunda….viņš kā nav mājās, tā nav, līdz pat naktij. Piezvanu, vai viss kārtībā. Izrādās, ka  viņš bija sarunājis ar kaut kādiem svešiem cilvēkiem pie Dominas, kuri plāno braukt naktī uz mežu pakaļ eglītēm, aizbraukt pakaļ arī mūsējai. Mājās pāradās ar lielu, kuplu eglīti. Zinu, ka daudziem mājās ir mākslīgās eglītes, bet man patīk tās īstās. Bet žēl ir viņu mest ārā. Mēs  parasti metam viņu ārā, kad vairs neviena skuja virsū nestāv un izskatās patiešām briesmīgi.

 

Kā Jūs izveidojāt savu karjeru?

 • Es savu karjeru īstenībā sāku veidot nevis šeit – Latvijā, bet Austrijā. Kad man bija 18 gadi, es aizbraucu tur strādāt par auklīti, lai iemācītos Vācu valodu, jo skolā šī priekšmeta man nebija. Esot Austrijā, man bija iespēja piedalīties vienā šovā, kurā nokļuvu arī līdz finālam. Tajā laikā Latvijā bija šovs „Fabrika”, varbūt esiet dzirdējuši par tādu? Kad atbraucu atpakaļ uz Latviju, es uzreiz noslēdzu līgumu ar vienu mūzikas ierakstu kompāniju un tā sākās mana mūzikas karjera Latvijā.

Vai Jūs paralēli mūzikas karjerai kaut kur vēl strādājat?

 • Pēc profesijas esmu Vācu valodas skolotāja, un kā pasniedzēja skolā nostrādāju vienu semestri, bet tas bija tikai tāpēc, ka mācoties par skolotāju, mums bija obligāti jāstrādā skolā. Bet, paralēli mūzikai un skolai, es vēl dažreiz esmu Make – Up speciāliste, audzinu savu meitu, radu mūziku un baudu dzīvi.

 

Kura no Jūsu izpildītajām dziesmām/ oriģinālkompozīcijām ir Jūsu mīļākā?

 • Man pašai nav daudz oriģinālkompozīciju, man pārsvarā raksta dziesmas autori no ārzemēm ,bet man ir arī pāris pašas sarakstītas. Man patīk dziesma „Es neesmu Džeina Fonda”, „Es Gribu Vēl Mīlēt”. Ir arī tādas, kuras sākotnēji, kad piedāvāja ierakstīt studijā man nepatika, bet beigās kļuva par lieliem hitiem. Jo reizēm liekas, kad darbs ir procesā, kaut kas nepatīk, bet beigās, kad darbs ir pabeigts, tomēr patīk. Kad ierakstīju dziesmu „Bez Puišiem Nevar” man nepatika piedziedājums „Ne, ne ne nevajag…”, atceros, kā pat studijā raudāju, jo domāju, kāpēc man liek dziedāt šādu dziesmu, bet, tad beigās viss sanāca  diezgan skaisti , un dziesma patika daudziem, man pašai arī vēlāk ļoti, ļoti iepatikās. Šī ir viena no dziesmām, kura arī koncertos ir pieprasīta, un arī citiem patīk.

 

Kurš ir jūsu mīļākais Latviešu  un Pasaules mūziķis/dziedātājs?

 • Man jau no pašas bērnības mīļākais Latviešu dziedātājs ir Igo Fomins, un vēl joprojām nekas nav mainījies. Bet no Pasaules mūziķiem, man patīk Roxete, Madonna, Shakira un daudzi citi. Man nav tāda viena mīļākā , kura plakāts būtu man pie sienas, bet man  patīk un es klausos daudzus  ārzemju izpildītājus.

 

Kas Jūs iedvesmo?

 • Manuprāt iedvesma, tapāt kā Ziemassvētku brīnums – tā rodas mūsos pašos. Man ar iedvesmu reizēm ir tā – vai nu kaut ko nosapņoju vai arī pēkšņi rodas kāda ļoti oriģināla ideja, kuru vienkārši gribas īstenot. Bet, jā, pa lielam galvenais ir lai tas, kas mūs iedvesmo, ir mūsos pašos iekšā. Nereti tie ir kādi cilvēki ar kuriem parunājos, par pilnīgi kaut ko citu, bet viņš caur šo sarunu pasviež tev kādu ideju. Pasaka kādu foršu sakāmvārdu un tev uzreiz ideja, ka varbūt var šos sacītos vārdus kādā dziesmā ielikt, vai no tiem vari kaut ko uztaisīt radošu. Reizēm tas cilvēks pat neiedomājas, ka tu no viņa sacītā esi kaut kā iedvesmojies vai kaut ko radījis jaunu.

Kādi ir tuvākie nākotnes plāni?

 • Tuvākie nākotnes plāni ir ,protams, nosvinēt Ziemassvētkus. Kā arī ļoti vēlos izdomāt, ko darīt Jaunajā gadā, un paralēli svētkiem, jāsāk gatavoties Eirovīzijai – jāveido šovs, mēģinājumi, jāizdomā jauni deju soļi un viss pārējais.

 

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube