Radot skolēniem jaunu veidu, kā interesanti apgūt skolas mācību programmu, izveidota Latvijā pirmā “2 Ratu Brīvskolotāju digitālā platforma” . Izmantojot platformu, Brīvskolotāji, ceļojot pa pasauli, virtuāli ved līdzi neskaitāmus skolēnus un iepazīstina viņus ar dažādu valstu iedzīvotājiem, kultūru, vēsturiskām celtnēm un dabas brīnumiem.

Ceturtdien prezentētā “2 Ratu Brīvskolotāju digitālā platforma” tiek veidota sadarbībā ar Microsoft Latvia un Datorzinību centru un būs atrodama portālā skolotajs.lv. Šī platforma dos iespēju katram skolotājam mācību procesā izmantot Brīvskolotāju un skolēnu kopīgi veidotu materiālu, tādējādi padarot mācību stundas audzēkņiem aizraujošākas. Skolēni platformā varēs sekot līdzi Brīvskolotāju jaunajai ekspedīcijai un uzdevumu izpildei, kā arī uzdot jautājumus par valsti, kurā tie atrodas.

Līdz ar platformas atklāšanu Brīvskolotāji Mārtiņš Sils un Ģirts Vilnis ar motocikliem uzsāk trešo ekspedīciju “2 Rati…” sērijā – “2 Rati 2 Kontinenti”, kuras ietvaros no Austrālijas brauks līdz Latvijai. Pēc diviem pavadītiem mēnešiem ķenguru, zemē viņi šķērsos Indonēziju, Dienvidaustrumāziju, Indiju, Tuvos Austrumus, Turciju, Balkānus un Austrumeiropu, lai līdz Latvijas simtgadei atgrieztos mājās.

«Zinātkāre, iespējams, ir burvīgākā īpašība pasaulē, kas atver tik daudz durvis un iespējas. Brīvskolotāju lietas skaistums ir tas, ka, mums ceļojot, ir jāapmierina ne tikai sava, bet arī simtiem mazo līdzceļotāju vēlme izzināt, noskaidrot, piedzīvot! Mūsdienu tehnoloģijas ir mainījušas šādu zinātkāro dzīvi, ceļojumi ar tālvadību līdzīgi kā virtuālās klases, vairs nav nekas eksotisks, tā jau ir norma. Tādēļ Brīvskolotāji šobrīd cenšas dzīvot līdzi laikam un cer būt arvien vairāk skolās un klasēs,» saka viens no Brīvskolotāju kustības pamatlicējiem Andžs Ūbelis.

Uzdevumus, kuri Brīvskolotājiem jāizpilda, skolēni iesniedz piecās kategorijās – Kultūra un tradīcijas, Cilvēki, Saimniekošana, Daba un Cilvēku radītie objekti. Šobrīd uzdevumus ekspedīcijas Austrālijas posmam iesniegušas 14 skolas. Tāpat kā ekspedīcijās pa Āfriku, Dienvidameriku un Ziemaļameriku, arī šoreiz Brīvskolotāji komunicēs ar skolēniem, sūtot foto un video ziņas par uzdevumu izpildi.

Iespējas vadīt Brīvskolotāju ekspedīcijas ar tālvadību jau izmēģinājuši Špoģu skolas skolēni, kuri ir vieni no aktīvākajiem uzdevumu iesniedzējiem.

«Pirmajā konkursā bērni vēl domāja vienkāršus jautājumus, bet, kad ieraudzīja citu skolu uzdotos un tos, kas tika iesūtīti vēlāk, saprata, ka jārok dziļāk! Piemēram, Austrālijas konkursa uzdevumiem mums bija ieplānota viena nodarbība, bet beigās tas izvērtās par regulāru pasākumu vairāku nedēļu garumā. Gadījās, ka no rīta skolēni jau gaida pie klases durvīm, lai tiktu iekšā un sāktu darboties. Tā ir vienreizēja iespēja, kas paplašina redzesloku,» atzinīgus vārdu iniciatīvai velta Špoģu skolas ģeogrāfijas skolotāja Iveta Grīne.

“21.gadsimta izglītībā viens no skolotāju izaicinājumiem ir izmantot tādu mācību pieeju, kas ir inovatīva, sasaucas ar jauniešu dzīvi ārpus skolas un tiek pielāgota viņu interesēm un karjeras attīstībai. Skolotājiem, izmantojot interaktīvos rīkus, ir jāļauj parādīt tās tehnoloģiju priekšrocības, kuras ļauj attīstīt jaunas prasmes, iegūt zināšanas un paplašināt redzesloku. Jaunizveidotā “2 Ratu Brīvskolotāju  digitālā platforma” palīdzēs skolotājiem papildināt un dažādot mācību satura apgūšanu, dos iespēju paplašināt skolēnu zināšanas par apkārtējo pasauli.  Brīvskolotāji, sadarbojoties ar skolām visā Latvijā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, veidos savu pasaules skatījumu, vienlaicīgi padarot mācību procesu aizraujošāku gan skolotājiem, gan skolēniem,» uzskata Microsoft Latvia vadītāja Renāte Strazdiņa.

«Brīvskolotāju projekta ideja ir vēl viens apliecinājums tam, ka, ejot līdzi laikam, mācību procesu var padarīt interesantu un aizraujošu. Sekojot Brīvskolotāju gaitām, bērni labāk iepazīst pasauli un modina zinātkāri. Iespējams  tieši šis projekts pamudinās skolēnus uzdrošināties sekot saviem sapņiem, izzināt pasauli, kļūt par gudru pētnieku un paveikt kaut ko vēsturē paliekošu,» saka «Datorzinību centrs» mārketinga un pārdošanas grupas vadītāja Līga Matveja-Vlasova.

Saistītās tēmas: izglītībaSkola

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube