Sauskravas kuģis “Ocean Crown”, kas svētdienas rītā uzskrēja sēklī Baltijas jūrā netālu no Klaipēdas, trešdien sekmīgi novilkts no sēkļa un tiks nogādāts Klaipēdas ostā, paziņojusi ostas pārstāve Dovile Riņģis.

Naktī uz svētdienu vēja ātrums piekrastē brāzmās sasniedza 28 metrus sekundē, un kuģis, kam Klaipēdā bija paredzēts uzņemt labības kravu, spēcīgā vēja dēļ nevarēja ieiet ostā, tāpēc bija izmetis enkuru, lai gan kuģa kapteinis vairākkārt tika brīdināts, ka šādos laika apstākļos to labāk nedarīt.

Pēc kāda laika no kuģa tika saņemts ziņojums, ka tam bojāts dzinējs un tas dreifē, bet pēc dažām stundām tas uzskrēja sēklī apmēram 200 metrus no krasta, kur ūdens dziļums ir aptuveni pieci metri. Pēc provizoriskām ziņām, negadījuma cēlonis bija kuģa galvenā dzinēja bojājums.

Stiprā vēja un lielo viļņu dēļ sākt glābšanas operāciju tūlīt nebija iespējams. Kuģa glābšanas darbi sākās otrdien pēcpusdienā, tos vadīja Nīderlandes kompānija “Smit”. Kuģa glābšanas plānu izstrādāja tā īpašnieki un eksperti.

Arī Klaipēdas ostas pārvalde piedāvāja veikt glābšanas operāciju, lai kuģa apkalpi nogādātu krastā, taču apkalpe no tā atteicās.

Pēc ostas pārvaldes sniegtajām ziņām, nav konstatēts, ka kuģa avārijas dēļ būtu radies piesārņojums.

“Ocean Crown”, kas kuģo ar Kipras karogu, būvēts 2005.gadā. Tā īpašniece ir Grieķijas kompānija “Oceanfleet Shipping”.

Saistītās tēmas: "Ocean Crown"

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube