Losandželosas piepilsētā Beverlihilsā svētdien (pirmdien pēc Latvijas laika) notika 75.ikgadējā “Zelta globusu” pasniegšanas ceremonija. Galveno apbalvojumu kā gada labākā kinofilma drāma saņēma režisora Mārtina Makdonaha darbs “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”. Interesanti, ka šogad uz “sarkanā paklāja” dominēja tērpi tikai melnā krāsa. Tas kalpoja, ka sava veida protests pret kino industrijā valdošo seksuālo uzmākšanos.

Hārvija Vainstīna sāga nav palikusi bez ievērības arī šogad notiekošajā “Zelta Globuss” apbalvošanas ceremonijā. Teju visas ekrāna zvaigznes uz “sarkanā paklāja” bija tērpušās melnā krāsā. Un, kā izrādās tam nav nekāda sakara ar modi. Kā ziņo “E!” televīzija šāds ir Holivudas protests, ka kino industrijā daudzus gadus neviena nenosodīti darbojas cilvēki, kas izmanto savu ietekmi un veic seksuālo uzmākšanos. Apbalvošanas ceremoniju vadīja amerikāņu komiķis Sets Maierss, kurš tās sākumā aizskāra izklaides industriju satricinājušo seksuālās uzmākšanās skandālu. “Ir 2018.gads un marihuāna beidzot ir atļauta, bet seksuālā uzmākšanās beidzot nav. Šis būs labs gads,” viņš paziņoja ceremonijas atklāšanā.

Lai kā arī būtu ceremonija norisinājās bez asumiem un diezgan prognozējami. “Zelta globusu” kategorijā “Labākā komēdija vai drāma” saņēma režisores Grētas Gervigas lente “Lady Bird”, bet labākā režisora godalgu ieguva filmas “The Shape of Water” režisors Giljermo del Toro. Kinofilmu drāmu konkurencē labākā aktiera “Zelta globusu” par veikumu filmā “Darkest Hour” saņēma Gerijs Oldmens, bet Frensisa Makdormanda labākās aktrises godalgu par veikumu lentē “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”.

Džeimss Franko ieguvis “Zelta globusu” kategorijā “Labākais aktieris mūziklā vai komēdijā” par lomu biogrāfiskajā filmā “The Disaster Artist”, kurā viņš atveidoja ārkārtīgi kritizētās filmas “The Room” režisoru Tomiju Vizo. Sērša Runena tika godalgota kā labākā aktrise komēdijā vai mūziklā par lomu filmā “Lady Bird”. Kategorijā “Labākais otrā plāna aktieris” uzvarējis Sems Rokvels par lomu filmā “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”. Kategorijā “Labākā otrā plāna aktrise” uzvarēja Elisona Dženija par lomu biogrāfiskajā sporta drāmā “I, Tonya”.

youtube icon
Abonēt youtube