Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2018.gada pirmajās divās nedēļās uzsākusi trīs kriminālprocesus par narkotisko vielu kontrabandu pasta sūtījumos no Lietuvas uz Latviju, portālu ritakafija.lv informēja VID pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa. 

 

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, atklājuši vairākus narkotisko vielu kontrabandas gadījumus, kuros, izmantojot kurjerpasta pakalpojumus, no Lietuvas Latvijā tika ievests gamma-butirolaktons, jeb GBL (vienlaicīgi arī GHB cikliskais esteris), kas ir bīstama psihotropā viela, un var tikt izmantota ļaunprātīgos nolūkos.

2018.gada 5.janvārī tika uzsākts kriminālprocess par 1092,7 g GBL nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai. Procesa ietvaros tika aizturēta un atzīta par aizdomās turēto viena persona, kurai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par identisku noziedzīgu nodarījumu 9.janvārī tika uzsākti vēl divi kriminālprocesi. Viens kriminālprocess tika uzsākts par 5469,9 g bezkrāsainu šķidrumu, kas atradās piecās baltas krāsas polimēra pudelēs. VID Muitas pārvaldes Muitas laboratorijas eksperta atzinumā šī  psihotropā viela atzīta par gamma-hidroksibutirskābi (GHB). Tās pārsūtīšana tika veikta lielā apmērā. Pudeles tika atrastas pārbaudot no Lietuvas saņemtu pasta sūtījumu. Par minēto noziedzīgo nodarījumu 2018.gada 9.janvārī tika aizturēti divi – 1980. un 1974.gadā dzimuši, Latvijas Republikas pilsoņi. Viena no personām tika atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas trīs kratīšanas, kuru laikā tika izņemtas iespējamās narkotiskās un psihotropās vielas.

Savukārt otrs kriminālprocess tika uzsākts par 4353,1 g GBL nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai. Procesa ietvaros tika aizturētas divas – 1992. un 1996.gadā dzimušas, personas un veiktas vairākas kratīšanas. Veicot kratīšanu aizturētās personas dzīvesvietā tika atrastas kastes ar sēņu micēliju kopā ar augošām halucinogēnām sēnēm, kā arī halucinogēnās sēnes izžāvētā veidā un marihuānas kāti lielā apmērā. Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka psihotropo vielu pasūtītājs jau ir iesaistīts kādā iepriekš uzsāktā kriminālprocesā par narkotisko vielu kontrabandu.

Foto: ilustratīvs foto

 

Saistītās tēmas: kontrobandaKriminālprocessnarkotikasVID

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube