Jau neskaitāmi daudzus gadus LR2 gada dziesmu aptauja “Muzikālā banka” bija viens no centrālajiem pasākumiem, ko savos ekrānos TV tiešraidē vēroja vairāki tūkstoši pašmāju mūzikas fani. Taču šogad konkurss piedzīvo restartu un mēģinās no sēdošas pensionāru paaudzes pāriet uz jauniešu auditorijas uzrunāšanu. Un šis būs pirmais gads, kad sabiedriskajos medijos nebūs Ventspils galvas Aivara Lemberga uzrunas.

 

Ar mērķi mazināt politisko ietekmi uz sabiedrisko mediju šogad ir pārtrauktas gadiem ilgās attiecības ar Ventspili- Aivaru Lembergu. Lielākais izaicinājums tas, nenoliedzami, bija projekta “Muzikālā banka” veidotājiem. Šogad nebūs LTV tiešraide ar glīti sapostiem skatītājiem zālē un mūziķu priekšnesumiem. Tomēr pasākums šodien notiks. Un, iespējams, piedzīvos savu restartu, lai šo pasākumu turpmāk klausītos arī jauniešu auditorija. Pirmkārt, jau viss pasākums būs vērojams facebook live. Un, protams, radio klausītājus uzrunās “Radio Pieci” meiteņu mīlulis dīdžejs Aleksis Vilciņš.

Aptaujas noslēguma radio šovs šodien noritēs Muzikālās Bankas mājās – Latvijas Radio studijā. Baibas Palkavnieces vadībā Latvijas Radio 2 tiešraidē tiksimies ar visu fināla dziesmu mūziķiem, piedāvāsim priekšnesumus un intervijas, kas būs redzamas arī facebook live un LSM.lv tiešraidē. Vienlaicīgi arī Pieci.lv ēterā skanēs gan šī gada mīlētākās dziesmas latviešu valodā, gan būs sarunas ar klātesošajiem mūziķiem Karmenas Stepanovas un Alekša Vilciņa vadībā. Savukārt, pasākuma “karstākajā vietā” – īpaši izveidotā backstage zonā notiks viegla un sirsnīga mūziķu ballīte, kur saimniekos Kaspars Mauriņš.

“Vienmēr ir interesanti uzzināt, kura būs gada visvērtīgākā dziesma”, saka LR2 direktors Armins Ronis. “Taču pārlieku nevēlētos akcentēt iegūtās vietas, jo visas fināla dziesmas jau ir gada labākās un vērtīgākās dziesmas. Muzikālās Bankas idejas pamatā ir draudzīga tikšanās un šoreiz satiekas ne tikai slavenie mūziķi ar mazāk slavenajiem, bet pirmo reizi satiekas arī divi radio kanāli – LR2 un Pieci.lv. Un visus mūs vieno dziesmas. Dziesmas latviešu valodā.”

Foto:  Krists Luhaers.

 

youtube icon
Abonēt youtube