Vižņu sastrēguma dēļ turpinot kāpt ūdens līmenim Daugavā, Jēkabpilī sākusi applūst Pļaviņu iela, kas stiepjas gar dambi upes kreisajā krastā, novēroja aģentūra LETA.

Ūdens sūcas caur dambja apakšu augstā gruntsūdens līmeņa dēļ. Applūdis Pļaviņu ielas posms pie Vecpilsētas laukuma.

Arī 2017.gada marta sākumā, kad ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils bija pakāpies vēl par dažiem centimetriem augstāk, applūda Pļaviņu iela, un tas tika skaidrots ar bojātu dambja aizvaru.

Pilsētas teritorijā Daugavu pilnībā sedz sablīvējušies vižņi un ledus plātnes. Iespējama māju pagrabu applūšana.

Hidrologi brīdina, ka ūdens līmenis Jēkabpilī turpinās kāpt. Spēkā ir oranžās krāsas brīdinājums – tas nozīmē, ka apstākļi kļūst bīstami. Iedzīvotājiem jābūt modriem un jāinteresējas par jaunākajām prognozēm, kā arī jāapzinās riski un jāseko līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas, piemēram, glābšanas dienests vai pašvaldība.

Daugavā pie Jēkabpils šorīt plkst.9.30 ūdens līmenis sasniedza 638 centimetrus virs novērojumu stacijas nulles atzīmes, par 13 centimetriem pārsniedzot palieņu applūšanas līmeni. Gaidāms, ka šodien ūdens līmenis turpinās paaugstināties.

Daugavā pie Zeļķiem ūdens līmenis lēnām pazeminās un šobrīd bīstami augstā ūdens līmeņa atzīme 680 centimetri virs stacijas nulles atzīmes pārsniegta par sešiem centimetriem. Turpinoties intensīvai vižņu iešanai, tie turpina sablīvēties Daugavas posmā Jēkabpils – Zeļķi, tāpēc šajā posmā gaidāmas krasas ūdens līmeņa izmaiņas, brīdina hidrologi.

Kā ziņots, Sakas salā, lejpus Jēkabpils, zemākās vietas sāka applūst jau sestdienas rītā.

Pagājušā gada martā un 2013.gada aprīlī ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedza aptuveni 6,5 metru atzīmi, neradot lielu satraukumu.

Foto: ilustratīvs foto

Saistītās tēmas: JēkabpilsPlūdi

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube