Deputāti Inesis Boķis un Viktors Valainis izvēlējušies atstāt “Vienotības” Saeimas frakciju. Tās vadītājs Hosams Abu Meri tviterī rakstīja, ka saņēmis Boķa iesniegumu par aiziešanu no frakcijas. Šo pašu rīcību viņš ieteica Valainim, norādot, ka “sēdēšanu uz diviem krēsliem un laipošanu nepieļaus“.

 

Notikums saistīts ar vakardienas Saeimas balsojumu par deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) atsaukšanu no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas, kurā Valainis un Boķis atturējās. Pārējie “Vienotības” deputāti atbalstīja Sudrabas atsaukšanu.

Pats Boķis norādīja, ka pēc tam, kad oficiāli būs izstājies no “Vienotības” frakcijas, viņš turpmāk Saeimā būs gatavs sadarboties ar Zaļo un zemnieku savienības frakciju. Saskaņā ar parlamenta kārtības rulli, politiķis oficiāli būs pie frakcijām nepiederošs deputāts.

Valainis aģentūrai LETA apstiprināja, ka izstāsies no frakcijas un turpmāk parlamentā darbosies kā pie frakcijām nepiederošais deputāts.

Skaidrojot savu lēmumu atturēties balsojumā par deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) atsaukšanu no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas, Valainis norādīja, ka negrib “piedalīties politiskajās intrigās”. “Sudrabas vadītā parlamentārās izmeklēšanas komisija ir beigusi pastāvēt un es neredzu jēgu balsot par Sudrabas atcelšanu no komisijas priekšsēdētājas amata, ja komisija vairs neturpina darbu,” pauda deputāts.

Viņš pateicas “Vienotībai” par sadarbību un atbalstu Latvijas reģionu attīstībai. Vienlaikus politiķis norāda, ka jau ilgstoši ar kolēģiem “Vienotību” ir atšķīrušās domas par Latvijas tālāko attīstību. “Vairums “Vienotības” deputātu redz Rīgu kā Latvijas attīstības centru. Es savukārt Latviju redzu kā sabalansētu valsti starp laukiem, reģionu centriem un pilsētām, ar līdzsvarotu skolu tīklu, veselības aprūpes sistēmu un sakārtotu infrastruktūru,” apgalvoja Valainis.

Līdz šim “Vienotība” bija otrā lielākā Saeimas frakcija, kurā bija 22 deputāti, ieskaitot arī Boķi un Valaini.

Abi šie pašlaik deputāti ir “Vienotības” sadarbības partiju pārstāvji. Boķis pārstāv partiju “Valmierai un Vidzemei”, bet Valainis ir Jēkabpils reģionālās partijas pārstāvis.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube