Diemžēl 12 raundu sīvā cīņā Mairis Briedis piedzīvoja pirmo zaudējumu savā karjerā. Divu tiesnešu vērtējumā šajā līdzīgajā cīņā pārāks bija Oleksandrs Usiks.

 

Latvijas boksa zvaigzne Mairis Briedis naktī uz svētdienu “Arēnā Rīga” Pasaules Boksa supersērijas pirmā smagā svara kategorijas pusfinālā skaistā cīņā piekāpās ukrainim Oleksandram Usikam. Līdz ar to Briedis ir zaudējis Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu, ko sev tagad ieguvis Usiks. Ukrainis iepriekš bija arī Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempions, līdz ar to viņa īpašumā tagad ir divas jostas. Divi tiesneši Usikam piešķīra uzvaru ar 115:113, kamēr viens soģis deva neizšķirtu – 114:114. Līdz ar to Briedis pret Usiku piedzīvojis savu pirmo zaudējumu profesionāļa karjerā. Abi bokseri cīņu sāka ļoti uzmanīgi, neizdarot bīstamus sitienus. Usiks gan sākotnēji izskatījās nedaudz aktīvāks, cenšoties izveidot kādu kombināciju, bet kopumā iniciatīva nepiedēja nevienam. Briedim pirmajā raundā gan izdevās veikt pāris bīstamus sitienus.

Usiks Pasaules boksa supersērijas finālā maijā risināsies Saūda Arābijas pilsētā Džidā tiksies ar kubieti Junieru Dortikosu vai krievu Muratu Gasijevu. Dortikoss ceturtdaļfinālā pārspēja krievu Dmitriju Kudrjašovu, savukārt Gasijevs uzveica poli Kšištofu Vlodarčiku.

Supersērijas čempions ne tikai iegūs Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī kļūs par visu četru prestižāko pasaules čempiona jostu īpašnieku, pie viena nopelnot iespaidīgu naudas balvu, kas mērāma vairākos miljonos dolāru.

Pirmā smagā svara kategorijas čempions apvienos četras jostas – Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pas

Saistītās tēmas: Mairis BriedisOleksandrs Usiks

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube