Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) iesniegusi oficiālu notu Ukrainas pilnvarotajam lietvedim, aicinot Ukrainu veikt nepieciešamās darbības, lai mūsu valsti izņemtu no “ārzonu saraksta”, aģentūrai LETA pavēstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ukrainas pilnvarotais lietvedis notas saņemšanai otrdienas rītā bija uzaicināts uz Latvijas ĀM.

Rinkēvičs uzsvēra, ka jau iepriekš norisinājās darbs pie šī jautājuma risināšanas. Pie tā strādā arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) un Finanšu ministrijas pārstāvji. Tāpat Ukrainā šo jautājumu risina kopā Latvijas un Igaunijas vēstnieki šajā valstī.

Ārlietu ministrs skaidroja, ka sākotnējā situācija izveidojās, nepareizi interpretējot Latvijas jauno nodokļu regulējumu, kas paredz 0% nodokli reinvestētajai peļņai. Taču tā nav vērtējama kā beznodokļu sistēma, jo Latvijā par dividendēm ir jāmaksā nodokļi.

Kā ziņots, Igaunijas laikraksts “Eesti Paevaleht” vēstīja, ka Ukraina Latviju ir iekļāvusi nodokļu patvēruma valstu sarakstā, šim lēmumam spēkā stājoties 2018.gada sākumā.

Latvijas iekļaušana nodokļu patvēruma valstu sarakstā ir kļūda, vērtējot Ukrainas 2017.gada nogalē pieņemto lēmumu, aģentūrai LETA jau iepriekš uzsvēra ĀM.

“Latvijas iekļaušana Ukrainas “ārzonu sarakstā” neapšaubāmi ir kļūda,” piekodināja ministrijā. Reaģējot uz notikušo, ĀM pārstāvji sazinājās ar Ukrainas valdību par šīs kļūdas novēršanu.

Saistītās tēmas: "ārzonu saraksts"Edgars Rinkēvičs

youtube icon
Abonēt youtube