Latviju sporta pasaulē ir pārstāvējuši vairāki spēcīgi atlēti modernās pieccīņas disciplīnā. Mūsu Jeļena Rubļevska un  Deniss Čerkovskis uz goda pjedestāla ir kāpuši neskaitāmas reizes. Taču, jaunas vēsmas šajā sportā ienesa Ukrainas iedzīvotājs Oleksandrs Pinčuks, kas no šodienas ar Saeimas balsojumu  ir oficiāli kļuvis par Latvijas pilsoni.

 

Saeima, šodien Latvijas pilsonību piešķīra modernās pieccīņas sportistam, Ukrainas iedzīvotājam Oleksandram Pinčukam par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Attiecīgu lēmumprojektu iepriekš bija atbalstījusi Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija.

Lūgumu piešķirt pilsonību Pinčukam Saeimai iepriekš izteica Latvijas Modernās pieccīņas federācija, pamatojot, ka Pinčuks ir jauns, perspektīvs, mērķtiecīgs un inteliģents Ukrainas modernās pieccīņas izlases sportists, kurš izteicis vēlmi turpināt aktīvās sporta gaitas un dzīvi Latvijā. Federācija skaidro, ka atbalsta iespēju sportistam turpināt trenēties modernās pieccīņas sporta veidā augstā līmenī, kā arī nākotnē startēt 2020.gada un 2024.gada Olimpiskajās spēlēs Latvijas Olimpiskās izlases sastāvā.

Sportists jau gandrīz otro gadu dzīvo Latvijā un šo valsti dēvē par mājām. Jaunietis saņēmis terminēto uzturēšanās atļauju un pārcēlies uz dzīvi Latvijā 2016.gada augustā, intensīvi apguva latviešu valodu, ir ieguva augstāko juridisko izglītību un veica nepieciešamās darbības Latvijas pilsonības iegūšanas kritēriju izpildei. Taču pāri visam, nenoliedzami, ir jaunieša devums pašmāju Modernās pieccīņas nākotnē. Jaunieša apņēmība un cīņas spars jau tuvākā nākotnē Latvijas karogam liks plīvot starptautiskās sacensībās un, iespējams, pat nākamajās vasaras olimpiskajās spēlēs.

Foto: Ernests Dinka Latvijas Republikas Saeimas īpašums

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube