Piedaloties Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projektu konkursā, Kokneses novada pašvaldība veidos seno laivu brīvdabas parku, lēmuši Kokneses novada domes deputāti.

Projektu konkursā pašvaldība plāno piedalīties, sadarbojoties ar Polockas rajona izpilddkomitejas Sporta un tūrisma departamentu no Baltkrievijas. Projekta mērķis ir saglabāt un padarīt plaši pieejamas senā tirdzniecības ceļa “No varjagiem uz grieķiem” nemateriālās vērtības un vēsturisko informāciju, izveidojot unikālu tūrisma produktu – brīvdabas laivu parku ar seno laivu modeļiem un ekspozīciju par seno tirdzniecības ceļu.

Plānots, ka laivu parks atradīsies nekustamajā īpašumā “Gundegas-1” Daugavas krastā, apmēram 500 metru attālumā no estrādes, ceļā no Kokneses luterāņu baznīcas uz Kokneses viduslaiku pilsdrupām, aģentūrai LETA skaidroja pašvaldības pārstāve Sarmīte Rode. Dome lēma sākt projekta pieteikuma gatavošanu un būvprojekta izstrādi. Plānots, ka tehniskā projekta un pieteikuma sagatavošana izmaksās līdz 10 000 eiro.

Foto:

Saistītās tēmas: KokneseParkssenās laivas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube