Pēdējās nedēļās konstatētais salmonelozes uzliesmojums Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs konstatēts tikai privātajos bērnudārzos, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Sarmīte Baltmane.

 

“Tā kā pašvaldības pārziņā esošajās izglītības iestādēs šīs slimības uzliesmojums, paldies Dievam, nav konstatēts, departaments pagaidām neplāno iesaistīties situācijas izmeklēšanā un atstās to uzraugošo institūciju – Pārtikas veterinārā dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra – ziņā,” paskaidroja departamenta pārstāve.

Kā ziņots, pārtikas piegādātājs SIA “Kindercatering”, iespējams, atkārtoti izraisījis salmonelozes uzliesmojumu 12 Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Kopumā salmonelozes gadījumi reģistrēti 18 Rīgas bērnudārzos un vienā skolā. 12 bērnudārzos ēdinātājs ir “Kindercatering”, kur arī reģistrēts lielākais saslimušo skaits. Septiņos bērnudārzos reģistrēts pa vienam saslimšanas gadījumam un šajās izglītības iestādēs ēdinātāji esot dažādi.

Šis uzņēmums salmonelozes uzliesmojumā tika vainots jau 2016.gada septembrī un šī gada janvārī prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu uzņēmumam.

Toreiz uzņēmuma sniegto ēdināšanas pakalpojumu rezultātā ar baktēriju “Salmonella enteriditis” tika inficēti 94 bērni un trīs pieaugušie 13 izglītības iestādēs, tādējādi tika izraisīta epidēmija.

youtube icon
Abonēt youtube