Eiropas Savienība (ES) no 2014.-2020.gada finansējuma perioda līdzekļiem piešķirs 17 miljonus eiro Lietuvas un Krievijas pārrobežu sadarbības projektiem.

Tas paredzēts Lietuvas un Krievijas pārrobežu sadarbības programmā, ko janvārī parakstījušas ES un Krievija, kura no savas puses šīs programmas īstenošanai apņēmusies piešķirt 8,5 miljonus eiro.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Lietuvas iekšlietu ministra preses sekretārs Karolis Vaitkevičs, ES ārējo robežu programmas līdzekļi paredzēti pierobežas reģioniem un to savstarpējai sadarbībai, kultūras mantojuma, skolu un citu objektu sakārtošanai. Vienošanās panākta arī attiecībā uz glābšanas darbiem gadījumos, ja tie jāveic pie abu valstu robežas.

Kopš 2004.gada jau īstenotas divas pārrobežu sadarbības programmas, kas aptvēra trīs valstis – Lietuvu, Poliju un Krieviju, bet šoreiz Lietuvai un Polijai ar Krieviju paredzētas atsevišķas programmas.

14 gadu laikā triju valstu projektiem kopumā jau piešķirts ES atbalsts 178 miljonu eiro apmērā, tai skaitā 43 miljoni eiro Lietuvas pierobežas projektiem. Lietuvas un Krievijas pierobežas joslā īstenoti kopumā 218 šādi projekti.

Kā liecina Iekšlietu ministrijas informācija, līdz 2013.gadam par šīs programmas līdzekļiem iekārtoti mācību un tūrisma centri, uzsāktas kopīgas glābšanas operācijas pierobežā, finansēta Panemunes un Sovetskas apvedceļa un tilta būvniecība, modernizētas skolas, slimnīcas, muzeji, bibliotēkas un atsevišķu pilsētu notekūdeņu attīrīšanas sistēmas, lai uzlabotu Nemunas ekoloģisko situāciju. Iegādāti arī jauni glābšanas dienestu automobiļi un finansēti starptautiskie kultūras, mākslas un kulinārijas festivāli.

Saistītās tēmas: Eiropas SavienībakrievijaLietuvasadarbība

youtube icon
Abonēt youtube