Valsts policija (VP) lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušo vēja enerģijas ražotāja SIA “Winergy” maksātnespējas procesa administratori, kura tiek turēta aizdomās par naudas līdzekļu piesavināšanos teju 150 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

VP, neminot aizdomās turētās vārdu, paziņojumā presei raksta, ka pēc tam, kad VP rīcībā nonāca informācija par iespējamiem pārkāpumiem “Winergy” maksātnespējas procesa laikā, 2015.gada februārī sākts kriminālprocess pret kādu bijušo uzņēmuma maksātnespējas administratori.

1968.gadā dzimusī sieviete tiek turēta aizdomās par naudas līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā. Būdama “Winergy” maksātnespējas procesa administratore, viņa ieguva parādnieka mantas pārvaldīšanas tiesības un, izmantojot jauniegūto stāvokli, izstrādāja shēmu, kādā veidā piesavināties uzņēmumam piederošos naudas līdzekļus, informē VP.

Izmeklēšanas laikā VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) amatpersonas noskaidroja, ka, īstenojot noziedzīgo nodomu, maksātnespējas procesa administratore sagatavoja četrus rēķinus, kuros apzināti norādīja nepatiesas ziņas par viņai pienākošos administratora atlīdzības apmēru un iesniedza to “Winergy” grāmatvedībā iegrāmatošanai un apmaksai.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka laika posmā no 2013.gada decembra līdz 2014.gada janvārim aizdomās turētā persona pārskaitīja uzņēmuma naudas līdzekļus uz savu personīgo kontu kopsummā gandrīz 150 000 eiro apmērā.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu persona var tikt sodīta atbilstoši Krimināllikuma 179.panta trešajai daļai, proti, par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, par ko paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas sākšanai Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai aizvadītā gada decembra beigās.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā 2013.gada 4.novembrī tika pasludināts maksātnespējas process “Winergy”. Par šī maksātnespējas procesa administratori tika iecelta 1968.gadā dzimusī Una Zakrevska.

Uzņēmums toreiz paziņoja, ka maksātnespējas process ir loģisks rezultāts amatpersonu bezdarbībai un “Norvik bankas” organizētajai mērķtiecīgajai reiderisma shēmai. “Winergy” lielākais dalībnieks Igaunijā reģistrētais uzņēmums “Wind One” nolēma vērsties pret Latvijas valsti par investīciju pārkāpumiem un zaudējumu piedziņu.

Savukārt “Norvik banka” paziņoja, ka “Winergy” ierosinātā maksātnespēja ir absurda. Tā esot negodprātīga un saskaņota parādnieka un fiktīva kreditora rīcība, lai panāktu maksātnespējas procesa ierosināšanu nolūkā izvairīties no saistību izpildīšanas pret banku.

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments 2014.gada 11.aprīlī atcēla Latgales priekšpilsētas tiesas 2013.gada 4.novembra spriedumu, ar kuru tika pasludināta “Winergy” maksātnespēja. Protestu par maksātnespēju tiesā iesniedza Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurors Juris Pēda. Savukārt 2014.gada maijā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa izbeidza “Winergy” maksātnespējas lietu.

Saistītās tēmas: Naudas piesavināšanāsWinergy

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube