16. februārī Rīgā, Berga Bazārā, ar poļu fotogrāfa Rafala Milaha izstādi “Džentelmeņu pirmais maršs” (The First March of Gentlemen) durvis vērs jauna, biedrības ISSP veidota fotogrāfijas medijam veltīta telpa. Tā būs mājvieta Latvijā vienīgajai laikmetīgās fotogrāfijas izstāžu zālei – ISSP Galerijai, kā arī vieta lekcijām, diskusijām un plašai izglītības programmai.

Poļu fotogrāfa Rafala Milaha veidotā kolāžu sērija ir fiktīvs naratīvs, kura pamatā ir reāli notikumi Polijas pilsētā Vžesņā. Tie kalpo par atskaites punktu politiskā protesta un disciplināro mehānismu atspoguļojumam. Milaha veidotajā darbā 1950. gadu Polijas komunistiskā realitāte savijas ar atmiņām no Vžesņā notikušā bērnu dumpja 20. gadsimta sākumā. Laika nobīde šajā darbā nav vienkārša sagadīšanās, tā norāda uz projektā skarto tēmu universālo raksturu un var tikt uzlūkota kā metafora pastāvošai sociālajai spriedzei, kas pēdējo gadu laikā kļuvusi īpaši jūtama ne tikai Polijā, bet arī daudzviet citur Eiropā un pasaulē.

RAFALS MILAHS (Polija, 1978) ir mākslinieks, fotogrāfs, fotogrāmatu autors, kas vairāk nekā desmit gadus veidojis darbus par pārmaiņām Centrālās un Austrumeiropas valstīs pēc Padomju Savienības sabrukuma. Viņa grāmatas “The Winners” (“Uzvarētāji”, 2014), “7 Rooms” (“7 istabas”, 2011) guvušas plašu atzinību pasaulē. Milaha darbi apbalvoti starptautiski nozīmīgos fotogrāfijas konkursos. 2017. gadā viņš tika nominēts nozīmīgajai Deutsche Börse Photography Foundation balvai, kas tiks pasniegta 2018. gada pavasarī. Kolektīva Sputnik Photos līdzdibinātājs. Viņam bijušas vairākas personālizstādes, tai skaitā C/O Berlin Vācijā un Začetas Nacionālajā mākslas galerijā Polijā. Milaha darbi atrodas vairāku valstu mākslas muzeju kolekcijās.

Foto: publicitātes foto

Saistītās tēmas: FotomākslaISSP GalerijaiRafala Milaha

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube