Administratīvā rajona tiesa Jelgavas tiesu namā noraidījusi SIA “Auras centrs” lūgumu atjaunot būvatļauju lielveikala “Depo” būvniecībai Cukura ielā Jelgavā, aģentūru LETA informēja tiesu nama kancelejas vadītāja Linda Lindere.

Tiesa konstatējusi, ka būvatļauja neatbilst teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem, proti, saistošajos noteikumos noteikts, ka teritorija Cukura ielā, kur plānots izbūvēt lielveikalu, attīstāma kā reprezentācijas objekts – tiesa nav guvusi pārliecību, ka plānotā būve būs uztverama kā reprezentācijas objekts.

Tāpat iesniegtais būvprojekts nav apliecinājis, ka tirdzniecības centra ēka tiks veidota ar dažādu stāvu augstumu, kā tas ir noteikts noteikumos. Tiesa nav guvusi arī pārliecību, ka būvobjekts atbilst saistošajos noteikumos izvirzītajai prasībai, ka ēkas fasādē jāpielieto augstvērtīgi materiāli un nav pieļaujama “sendviča tipa” apdares paneļu izmantošana.

Izskatot “Auras centra” lūgumu, tiesa vērtējusi arī apstākli, ka plānotais lielveikals būtiski ietekmēs satiksmes plūsmu pār Lielupes tiltu un būs nepieciešamas arī citas izmaiņas satiksmē, kā arī atbilstošas infrastruktūras izbūve. Tiesa secinājusi, ka būvatļaujā transporta infrastruktūras risinājumi nav nosakāmi, un būvniekiem faktiski bija jāsaņem atsevišķa būvatļauja transporta infrastruktūras būvniecībai.

Tiesas lēmumu iespējams pārsūdzēt 14 dienu laikā Administratīvajā apgabaltiesā.

Jau vēstīts, ka Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā bija paredzēts skatīt administratīvo lietu, kurā vērtēs triju aktīvistu grupu lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumu, ar kuru atstāta spēkā lielveikala “Depo” būvniecībai izsniegtā būvatļauja. Taču zemesgabala īpašnieks – “Auras centrs” – tiesai iesniedza papildu lūgumu – atjaunot būvatļauju -, tāpēc tiesa neskatīja lietu pēc būtības, bet skatīja jautājumu par būvatļaujas atjaunošanu. Pašu administratīvo lietu pēc būtības tiesa skatīs 25.aprīlī plkst.10.

Ņemot vērā, ka domes lēmums ir apstrīdēts, lielveikala būvatļauja ir apturēta.

Tāpat ziņots, ka triju iedzīvotāju grupu pieteikumi ar lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumus, ar kuriem atstāta spēkā lielveikala “Depo” būvēšanai izsniegtā būvatļauja, apvienoti vienā lietā. Iesniedzēji ir biedrība “Jelgavas attīstībai”, biedrība “Direct Impact” un Jānis Vaits, kā arī 23 iedzīvotāju grupa.

Kā lietas trešā persona pieaicināta zemesgabala, uz kura plānots celt lielveikalu, īpašniece “Auras centrs”, jo tiesas nolēmums var skart uzņēmuma tiesības un tiesiskās intereses.

2017.gada 27.aprīļa domes sēdē, izskatot triju aktīvistu grupu lūgumus atcelt būvvaldes lēmumu un izdoto būvatļauju lielveikala “Depo” būvniecībai Cukura ielā 2, Lielupes krastā, dome būvvaldes lēmumu tomēr atstāja negrozītu.

Saistītās tēmas: DEPOJelgava

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube