Jūrmalas pilsētas Bāriņtiesa par decembrī aizsaulē aizgājušā zāļu ražotāja AS “Olainfarm” lielākā īpašnieka Valērija Maligina mantojuma aizgādni iecēlusi viņa vecāko meitu Irinu Maliginu, aģentūru LETA informēja Maliginas pārstāvji. Izvērtējot uzņēmēja vecākās meitas kandidatūru, tiesa, sākot no šā gada 6.februāra, iecēlusi viņu par tēva mantojuma aizgādni. Atbilstoši likumam, mantojuma lietā ieinteresētās personas var pieprasīt mantojuma aizgādnību, lai nodrošinātu tā pārvaldību un vērtības saglabāšanu līdz brīdim, kad mantojums nonāk īpašumā mantiniekiem. Bāriņtiesa uzrauga aizgādņa rīcību aizgādņa pienākumu izpildē.

 

Maligina uzsvēra, ka viņai kā tēva mantojuma aizgādnei uzticēta liela atbildība, ko viņa ir gatava uzņemties, godprātīgi pildot aizgādņa pienākumus un rūpējoties par mantojuma vērtības saglabāšanu visu mantinieku interesēs. “Kā aizgādne īstenošu akcionāru tiesības un nodrošināšu nepieciešamo lēmumu pieņemšanu AS “Olainfarm” un citos uzņēmumos, lai esošās vadības komandas varētu turpināt iesākto un īstenot jau iepriekš apstiprinātos attīstības plānus,” sacīja aizsaulē aizgājušā uzņēmēja meita.

Vienlaikus viņa norādīja, ka, ņemot vērā, ka viņas tēvam piederēja daudz nekustamo īpašumu un uzņēmumu, viens no viņas pirmajiem uzdevumiem kā mantojuma aizgādnei būs apzināt visu, kas ietilpst mantojumā. “Tāpat būtisks pienākums ir turpināt rūpēties par nekustamajiem īpašumiem un tos apsaimniekot, kas ietver gan mantas aizsardzību, gan regulāro rēķinu apmaksu. Jāturpina pildīt arī tēva kredītsaistības. Vēlos uzsvērt, ka plānoju īstenot pragmatisku pieeju un darīšu visu labāko iespējamo visu mantinieku interesēs,” sacīja Maligina.

Kā ziņots, šā gada janvāra vidū nolasītais testaments paredz, ka Maligina daļas uzņēmumos AS “Olainfarm” un SIA “Olmafarm” vienādās daļās mantos viņa trīs meitas, no kurām divas ir pilngadīgas. Kā aģentūru LETA informēja “Olainfarm” pārstāvis, valdes loceklis Salvis Lapiņš, atbilstoši testamentam mantinieki turpmāko piecu gadu laikā nedrīkstēšot atsavināt vai dāvināt mantotās uzņēmumu daļas.

Maligina vecākās meitas februāra sākumā publiski paziņoja, ka darbs pie līdzšinējo zāļu ražotāja “Olainfarm” attīstības plānu un stratēģiju izpildes turpināsies, atzīmējot, ka jau pašlaik viņas ir “Olainfarm” mazākuma akcionāres un arī turpmāk vēlas saistīt savus profesionālās darbības plānus ar “Olainfarm” un citiem uzņēmumiem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā.

Maligins tieši un ar SIA “Olmafarm” starpniecību bija lielākais “Olainfarm” īpašnieks. Maliginam pilnībā piederošajai “Olmafarm” piederēja 42% “Olainfarm” akciju, bet Maliginam tiešā veidā – 26% akciju.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā. 2017.gada deviņos mēnešos “Olainfarm” koncerns strādāja ar 90,384 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,9% vairā nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, bet grupas peļņa samazinājās par 15,1% un bija 6,598 miljoni eiro.

Saistītās tēmas: Irīna MaliginaMantojumsValērijs Maligins

youtube icon
Abonēt youtube