Šogad Liepājas Kultūras balvai 2017 ievērojami audzis pieteikto pretendentu skaits, kopumā saņemti 54 pieteikumi mākslas, literatūras, mūzikas, teātra un citās nozarēs. Šodien, 9. februārī, norisināsies balvas pretendentu izvērtēšana, kurā vērtēšanas komisija izvērtēs nominantu gada laikā ieguldīto un paveikto Liepājas kultūras dzīvē.

 

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad Kultūras balvā iesniegumu skaits gandrīz dubultojies. Izvirzīti gan mākslinieku projekti un iniciatīvas, gan radošu apvienību sasniegumi dažādās kultūras nozarēs.

Vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs ir Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis. Savukārt, vērtēšanas komisijas sastāvā ir Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, aktieris un „”Goda teātra” dibinātājs Kaspars Gods, dzejniece Jana Egle, māksliniece Dace Dēliņa-Lipska, laikraksta “Kurzemes vārds” žurnāliste Ilze Kļepikova un žurnāliste un televīzijas raidījumu vadītāja Eva Johansone.

Pagājušā gada Kultūras balvas 2016 ieguvējs un žūrijas loceklis Kaspars Gods par apbalvojumu stāsta: “Bijām pārsteigti par iegūto balvu, bet esam ļoti gandarīti, ka mūsu darbs un ieguldītais laiks tika novērtēts. Atzinība ikvienam ir svarīga, tas noteikti ir dzinulis turpināt darboties un darīt vēl labāk. Šī balva noteikti nav atskats pagātnē, bet skats nākotnē, iegūstot iedvesmu turpināt iesākto.”

Liepājas Kultūras balva tiks pasniegta septīto gadu pēc kārtas. Tās uzdevums ir novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā un tos kultūras notikumus un personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību. Laureāti tiks paziņoti 16. februārī krāšņā apbalvošanas ceremonijā Liepājas Latviešu biedrības namā.

Foto: Maksis Kotovičs.

youtube icon
Abonēt youtube