Eiropas Savienības galvenais pārrunu pārstāvis piektdien brīdināja, ka vēl joprojām pastāvošās dziļās atšķirības starp Eiropas Savienības un Lielbritānijas viedokļiem izejas sarunu procesā varētu novest pie tā, ka līdz 2019. gada Martam, kas ir oficiālais izstāšanās datums, vēl nebūs izstrādāts savstarpējās tirdzniecības līgums. Tas Lielbritānijai būtu ekonomiski nozīmīgs trieciens. Ziņo raidsabiedrība CNN

Lielbritānija vēlas pāreju pēc Brexit, kurā nebūtu atkārtoti jāpielāgojas jauniem noteikumiem, Eiropas Savienība ir ar mieru šādam darījumam, bet tikai tad,ja Lielbritānija ievēro tās noteikumus

“Pilnīgi godīgi, ja šīs domstarpības turpināsies, pārejas posma var arī  nebūt,” Izteicis Maikls Bārns (Michael Barn), komentējot līdz šim šķēršļiem un neveiksmēm pilno sarunu procesu.

Asais paziņojums  ir samazinājis britu mārciņas cenu pret dolāru par veselu 1%.

Uzņēmēji grib redzēt, ka abas puses dara visu, kas ir to spēkos, lai vienotos par pārejas nosacījumiem pēc iespējas ātrāk, mūs neinteresē vārdu divkaujas,” sacīja Adams Maršals (Adam Marshall),  Lielbritānijas Komerckameras direktors.

Eiropas Savienības paziņojums pielej degvielu ugunskuram, kuru aizdedza Japāna šīs nedēļas sākumā, paziņojot, ka , ja Brexit noritēs neveiksmīgi, Japānas uzņēmumi varētu aiziet no Lielbritānijas.

Līdz Lielbritānijas oficiālajam izstāšanās datumam ir palikuši vairs tikai 13 mēneši, bet premjerministre Terēze Meja un viņas padotie vēl joprojām nespēj vienoties par to kādas tieši attiecības Lielbritānijai būtu jāuztur ar Eiropas Savienību un kā veiksmīgi izstāties.

Saistītās tēmas: BrexitEUUK

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube