Swedbank izstrādājusi jaunu digitālo rīku “Finansējuma luksofors”, kas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem visās trīs Baltijas valstīs ļaus internetbankā pārliecināties par tiem pieejamo finansējumu vai arī ieteikumus, kas uzņēmuma finanšu rādītājos un citos parametros būtu jāuzlabo finansējuma saņemšanai nākotnē. Jaunais rīks palīdzēs uzņēmumiem jau pirms pieteikšanās finansējumam bankā apskatīties savu novērtējumu, kā arī saprast iespējamās darbības, skaidrāk saprotot bankas vērtēšanas kritērijus.

 

“Ikdienā izskatot finansējuma pieteikumus, zinām, ka Latvijas mazos un vidējos uzņēmumus varam atbalstīt daudz plašāk. Taču vienlaikus redzam arī vairākus mājas darbus, kurus uzņēmumiem būtu jāizdara, lai uzlabotu savus finanšu rādītājus, caurspīdīgumu, sadarbību ar banku un partneriem. Varētu teikt, ka Swedbank “Finansējuma luksofors” ir uzņēmuma “finanšu veselības” mērītājs, kas norāda gan uz pašreizējo situāciju, gan parāda, kurās jomās nepieciešams uzlabojums,” atzīst Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante.

 

Swedbank rūpīgi izvērtē katru pieteikumu, lai bankas piešķirtais finansējums palīdzētu uzņēmumam augt un pastāvēt ilgtermiņā. Patlaban Latvijā uzņēmumu vidū jau vērojams pieprasījuma kāpums mazo un vidējo uzņēmumu segmentā. 2017.gadā finansējums mazajiem uzņēmumiem izsniegts par 27% vairāk nekā 2016.gadā, tāpat vidējo uzņēmumu segmentā pieaugums ir par 24%. Lielākais pieprasījums ir vērojams lauksaimniecības nozarē, kam seko ražošanas, nekustamā īpašuma un transporta nozares. Kreditēšanu ietekmē arī eksporta attīstība. Tendences rāda, ka klientiem aktuāla ir arī apgrozāmo līdzekļu finansēšana, kuras pieprasījums pēdējā laikā aizvien pieaug.

 

Digitālais novērtējums Swedbank internetbankā bez maksas pieejams vairāk nekā 30 tūkstošiem Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu. Pirms autorizācijas internetbankā jebkurš uzņēmums var uzzināt vispārīgu informāciju par bankas vērtēšanas kritērijiem finansējuma piešķiršanai. Galvenie kritēriji ir kredītvēsture, finanšu rādītāji, paša uzņēmuma dati, sadarbība, kā arī finansējuma mērķa un ķīlas atbilstība savām iespējamām finanšu vajadzībām.

 

Savukārt pēc autorizācijas internetbankā uzņēmumi varēs ieraudzīt konkrētu atbildi par pieejamo finansējumu atbilstošā krāsā:

  • zaļo, ja visi kritēriji ir izpildīti un uzņēmums droši var pieteikties finansējumam,
  • dzelteno – ja intereses gadījumā būs nepieciešamība detalizētāk izrunāt konkrēti norādītus jautājumus,
  • sarkano – ja vispirms ir jāveic uzlabojumi konkrētos rādītājos, lai paaugstinātu iespējas saņemt finansējumu.
  • Tāpat ir iespējams, ka luksofors nerādīs konkrētu krāsu (būs pelēks), ja nav iespējams veikt automātisko novērtējumu, jo pietrūkst konkrētu datu uzņēmuma izvērtēšanai.

Saistītās tēmas: finanšu luksoforsSwedbank

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube