Šovakar tiks noskaidrots, kurš no astoņiem pretendentiem uzvarēs un iegūs ceļazīmi uz Portugāli uz lielo Eirovīziju. Nenoliedzami, ka aizvadītās nedēļas spilgtākais dziedājums bija Brazīlijas latvietes Lauras Rizzotto priekšnesums. Taču, ja žūrija nebūtu viņai labvēlīga, tad, pat piešķirot viņai pirmo vietu, skatītāji ar savu balsojumu neko nespētu ietekmēt. Pēc oficiālas informācijas tieši tā ir noticis pirmajā atlasē ar grupu “Sudden Lights”. Taču neoficiālā informācija liecina, ka uzvarētājs jau ir izlemts un aptauju līderi laicīgi novākti no ceļa.

 

Aptauju līderi aiz svītras

Aptauju balsojumi un youtube.com un arī bukmeikeru prognozes ir galvenie vadmotīvi, pēc kuriem var diezgan precīzi nolasīt skatītāju izvēli balsojumā. Pirmajā pusfinālā prognozes izrādījās absolūti pareizas un finālā iekļuva Edgars Kreilis un Liene Greifāne. Savukārt, pārsteigumi sākās jau otrajā pusfinālā, kad sākotnēji finālā neiekļuva mūziķis Markus Riva jeb īstajā vārdā Miķelis Ļaksa. Tiesa, pēcāk tika atcelts interneta balsojums, jo tur bija tehniska kļūda. Un izrādījās, ka Markus Riva tiek tālāk uz finālu.  “ Kas tur bija ar to kļūdu es īsti nezinu. Taču prieks, ka tas tika laicīgi risināts un tehniskās kļūdas labotas. Mums šobrīd nekādu pretenziju par iznākumu nav,” sarunā ar portālu ritakafija.lv teic mūziķa menedžere Santa Kola.

Daudz interesantāks izrādījās trešais pusfināls, kur visas prognozes solīja finālu dziedātājai Jenny May jeb īstajā vārda Maijai Stuģei. Un šīs prognozes bija gan bukmeikeru kantoriem, gan visās prognožu aptaujās. Tiesa jau raidījuma laikā tapa skaidrs, ka žūrija neļaus viņai iekļūt finālā. Un teksts: “Lai tavu likteni lemj, skatītāji,” nozīmē pēdējo vietu no žūrijas.  Līdz ar to divi populārākie aptauju līderi palika aiz fināla svītras.

 

Skatītāji neko nelemj

Šonedēļ tika publicēta oficiālā konkursa balsojumu rezultātu tabula. Un jau ielūkojoties pirmā pusfināla rezultātā top skaidrs, ka skatītāju balsojums ir kaķim zem astes. Pirmajā nedēļā skatītāju balsojuma rezultātā pirmā vietā bija grupa “Suden Light”, kuri vēlāk  saņēma tā saukto “Wild Card”. Un ar otro iespēju šovakar būs redzami “Supernova” finālā. Tikpat liels pārsteigums ir otrais pusfināls, jo skatītāju balsojuma rezultātā pirmajā vietā bija mūziķis Markus Riva. Taču, pirms interneta balsojuma rezultātu anulēšanas, viņš nebija ticis finālā. Tāpēc rodas divi jautājumi – cik procentus no kopvērtējuma balsojuma veido žūrijas rezultāts? Un kāds ir sadalījums skatītāju balsojumam, ja Markus Riva pirms interneta balsojuma atcelšanas nebija iekļuvis finālā.

Balsu apkopošanas sistēma

“Skatītāju balsojuma kopvērtējumu veido ​skatītāju telefonbalsojums (SMS un zvani), balsojums internetā konkursa mājas lapā un Spotify klausījumi. Kā minēts balsošanas nolikumā, telefonbalsojumā dalībnieki pēc zvanu skaita un SMS skaita tiek sarindoti vietu secībā no pirmās līdz septītajai vietai, kur pirmajā vietā ir visvairāk balsu saņēmušais dalībnieks, bet pēdējā vietā ir dalībnieks ar vismazāko balsu skaitu. Tieši tāpat ir ar interneta balsojumā saņemto balsu skaitu – dalībnieki tiek sarindoti vietu secībā no pirmās līdz septītajai vietai, kur pirmo vietu saņem dalībnieks ar lielāko saņemto balsu skaitu, bet septīto dalībnieks ar mazāko saņemto balsu skaitu. Arī Spotify klausījumi tiek sarindoti vietu secībā no pirmās līdz septītajai, kur pirmo vietu saņem dalībnieks ar lielāko Spotify klausījumu skaitu, bet septīto vietu saņem dalībnieks ar mazāko klausījumu skaitu. Attiecīgi skatītāju rezultātu veido visās iepriekš minētajās kategorijās saņemto vietu kopsumma.

Piemēram: kādam dalībniekam ir 4. vieta telefonbalsojumā, 4. vieta interneta balsojumā un 1. vieta Spotify balsojumā. Tātad viņš saņem 9. punktus no skatītājiem un skatītāju kopvērtējumā starp visiem dalībniekiem, kuru rezultāti apkopoti analogi, ierindojas 3. vietā. Savukārt žūrija šo dalībnieku ierindojusi 5. vietā, un savā pusfinālā šis dalībnieks ir saņēmis 8 punktus – 3 no skatītājiem un 5 no žūrijas. Finālā tiek tie divi dalībnieki, kuriem ir vismazākais punktu skaits,” portālam ritakafija.lv skaidroja projekta koordinatorē Līga Andžāne.

 

 

Klibā aritmētika…

Skatoties tā sauktajā oficiālajā rezultātu tabulā un zinot, kā tiek rēķināts rezultāts šķiet, kādam pieklibo aritmētika. Portālam ritakafija.lv izdevās iegūt datus par diviem lielumiem, kas veido oficiālo balsojuma statistiku. Visos trijos pusfinālos oriģinālo Spotify klausījuma ziņā ir viens absolūts līderis- Markus Riva. Pēc neoficiālas, bet drošas informācijas viņš bija arī līderis telefonbalsojumā. Taču, daudz interesantāks šķiet trešā pusfināla gala aprēķins. Uz balsojuma brīdi pēc neoficiālas informācijas telefona balsojuma līdere ar milzīgu pārsvaru bija Laura Rizzotto. Savukārt, Spotify balsojumā uz balsojuma rezultātu brīdi, viņa no otrās vietās atrāvās ar nieka divdesmit klausījumiem. Savukārt, Lauris Valters Spotify bija viens no vismazāk mīlētākajiem skaņdarba autoriem. Viņš pēc Spotify balsojuma uz trešā pusfināla rezultātu paziņošanas brīdi ierindojās vien piektajā vietā. Atpaliekot no dziedātājas jau pieminētās līderes Rizzotto un Jenny May, Katrīnas Lukins un  Edvarda Griezes jeb Ed Rallidae. Tās nozīmē, ka Jenny May pēc oficiālajiem Spotify datiem bija otrā vietā, bet Lauris Valters tikai piektajā. Pēc neoficiālas, bet drošas informācijas šādi rezultāti figurēja, iespējams,  arī telefona balsojumā.  Jenny May sastāvā bija dejotājs Kirs Frolovs, kas saistīts ar vienu no pašmāju zināmākajām jauniešu kustībām. Turklāt viņa sekotāju skaits sociālajos tīklos ir krietni, pāri 10 tūkstošiem. Pat ar žūrijas pēdējo vietu zinot, kādi ir Spotify  rezultāti, trešā pusfināla kopvērtējuma tabula šķiet ir diezgan koriģēta.

“Balsu apkopošanu uzrauga Balsojuma uzraudzības komisija, kas sastāv no VSIA „Latvijas Televīzija” pārstāvjiem – Izklaides raidījumu redakcijas pārstāvja un IT un Telekomunikāciju nodaļas pārstāvja. Balsošanas nolikums neparedz auditoru nepieciešamību,” portālam ritakafija.lv skaidroja Andžāne.

Pēc oficiālas LTV versijas “supernova 2018” balsojums esot bijis šāds!

PIRMAIS PUSFINĀLS

Skatītāju vērtējums, ko veido telefonbalsojums (zvani un īsziņas), interneta balsojums “Supernova” mājas lapā un “Spotify” klausījumi

 

 1. Sudden Lights
 2. Edgars Kreilis
 3. Liene Greifāne
 4. Katrīna Gupalo and The Black Birds
 5. DVINES
 6. Agnese Stengrevics
 7. Rahu The Fool

 

Žūrijas vērtējums

 

 1. Liene Greifāne
 2. Edgars Kreilis
 3. DVINES
 4. Sudden Lights
 5. Katrīna Gupalo and The Black Birds
 6. Rahu the Fool
 7. Agnese Stengrevics

 

Kopējais 1. pusfināla rezultāts

 

 1. Liene Greifāne
 2. Edgars Kreilis
 3. Sudden Lights
 4. DVINES
 5. Katrīna Gupalo and The Black Birds
 6. Rahu the Fool
 7. Agnese Stengrevics

 

OTRAIS PUSFINĀLS

 

Skatītāju vērtējums, ko veido telefonbalsojums (zvani un īsziņas) un “Spotify” klausījumi

 

 1. Markus Riva
 2. MADARA
 3. Riga Reggae
 4. Ritvars
 5. Hypnotic
 6. Monta
 7. In My Head

 

Žūrijas vērtējums

 

 1. Ritvars
 2. MADARA
 3. Markus Riva
 4. Riga Reggae
 5. In My Head
 6. Hypnotic
 7. Monta

 

Kopējais 2. pusfināla rezultāts

 

 1. MADARA
 2. Markus Riva
 3. Ritvars
 4. Riga Reggae
 5. Hypnotic
 6. In My Head
 7. Monta

 

TREŠAIS PUSFINĀLS

 

Skatītāju vērtējums, ko veido telefonbalsojums (zvani un īsziņas), interneta balsojums “Supernova” mājas lapā un “Spotify” klausījumi

 

 1. Laura Rizzotto
 2. Kris & Oz
 3. Ed Rallidae
 4. Lauris Valters
 5. Katrīne Lukins
 6. Jenny May
 7. MIONIA

 

Žūrijas vērtējums

 

 1. Laura Rizzotto
 2. Lauris Valters
 3. MIONIA
 4. Kris & Oz
 5. Ed Rallidae
 6. Katrīne Lukins
 7. Jenny May

 

Kopējais 3. pusfināla rezultāts

 

 1. Laura Rizzotto
 2. Lauris Valters
 3. Kris & Oz
 4. Ed Rallidae
 5. MIONIA
 6. Katrīne Lukins
 7. Jenny May

Foto: ekranavideo spotify un publicitātes foto

Saistītās tēmas: "Supernova 2018"RezultātiSupernovažūrija

youtube icon
Abonēt youtube