Ņujorkā bāzētā  “Weinstein” filmu studija izsludinājusi maksātnespēju saistībā ar nesenajām apsūdzībām par seksuālu izmantošanu, tajā skaitā izvarošanu, vienam no tās dibinātajiem Harvijam Veinsteinam (Harvey Weinstein). Ziņo raidsabiedrība BBC.

Pirms divām nedēļām noslēgušās pušu sarunas un pret “Weinstein” studiju iesākts kriminālprocess.

Kompānijas vadītāji medijiem izteikušies, ka vienīgā racionālā iespēja studijai  ir maksātnespējas procesa uzsākšana.

H.Veinsteins kopumā apsūdzēts par  vairāk nekā 50 seksuālās uzmākšanās gadījumiem.

Studijas valde paziņojusi, ka šobrīd aktīvi meklē potenciālos kompānijas pārpircējus, cerībā saglabāt infrastruktūru un darba vietas.

Apsūdzībā teikts, ka Veinsteins seksuāli uzmācies un izmantojis sudijas algotas sievietes gadu garumā, tāpat viņš apsūzēts par verbālu nogalināšanas draudu izteikšanu saviem darbiniekiem. Apsūdzības izvirzītas arī Veinsteina brālim Robertam, kurš ir viens no kompānijas vadītājiem, par to, ka viņš nav rīkojies , lai gan viņam sniegti pierādījumi par esošo situāciju.

Apsūdzība vēlas piedzīt no Veinsteina nenoteiktu naudas summu par nodarījumiem kā arī sodu par pāridarījumiem.

Veinsteina advokāts paudis, ka izmeklēšanā pierādīsies, ka daudzas no apsūdzībām ir nepatiesas.

Pirmo reizi apsūdzības nāca gaismā pagājušā gada Oktobrī. Kopš tā laika vairāk nekā 50 sievietes, kuras bijušas ar studiju saistītas, skaļi apsūdzējušas producentu seksuālos pārkāpumos.

Pēc apsūdzību izvirzīšaas, Veinsteins no studijas atlaists. Pats Hārvijs atzīst, ka ir nodarījis daudz sāpju citiem, bet piebilst, ka daudzas no apsūdzībām ir apmelojošas.

Saistītās tēmas: ASVHarwey WeinsteinHolivuda

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube