Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija šī gada 1. martā aicina uz latviešu kultūras vakaru. Tas paredzēts Latvijā studējošiem ārvalstu studentiem un Erasmus projektu dalībniekiem. Šajā vakarā daudz dejosim un muzicēsim, jo deja un mūzika ir universālas valodas, kas ļauj viegli saprasties dažādu kultūru cilvēkiem. Kultūras vakars notiks Rīgas Latviešu biedrības namā portālu ritakafija.lv informēja  Oksana Mihailova, Rīgas Latviešu biedrības publicitātes un reklāmas projektu vadītāja.

Vakara vadītāja – Latvijas Kultūras akadēmijas un Potsdamas augstskolas studente -Rozīte.

Rozīte Katrīna Spīča ir Latviešu folkloras izrāžu ansambļa soliste – koklētāja un kokles spēles vairākkārtēja Nacionālā muzikantu konkursa “Klaberjakte” uzvarētāja. Viņa ir vadījusi tautas danču vakarus Vācijā, Polijā un Austrālijā. Bez tam Rozīte muzicē vairākās muzikālās apvienībās, kur spēlē kokli, vijoli un mandolīnu.

Ipašais viesis: horeogrāfs un dejas pētnieks Ernests

Ernests Spīčs ir Latviešu folkloras izrāžu ansambļa producents. Pirms tam vadījis deju folkloras kopu Dandari, bijis daudzu starptautisku un nacionālu folkloras projektu vadītājs par ko apbalvots ar Pasaules Folkloras federācijas (I.G.F. World Folklore Union)) zelta zvaigznes medaļu.

Muzikanti: Niks un Diāna

Niks Zaharovs ir pieredzējis ermoņiku spēlmanis, bet Diāna Logina – LMA etnomuzikoloģijas studente ar lieliskām cimboles spēles prasmēm . Abi spēlē Latviešu folkloras izrāžu ansamblī.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube