Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas būvnieki – pilnsabiedrība “Nacionālo būvkompāniju apvienība” Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā iesnieguši prasības pieteikumu par 11 449 483 eiro piedziņu no valsts, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību nodaļa vadītāja Lita Kokale.

 

Saskaņā ar pieteikumu, pilnsabiedrības pārstāvji uzskata, ka tai par LNB ēkas būvniecības procesu pienākas parāda summa 9 242 595 eiro apmērā, līgumsods 924 259 eiro apmērā, kā arī nokavējuma procenti 1 223 497 eiro apmērā.

KM pārstāve pauž pretēju nostāju, norādot, ka, saskaņā ar 2008.gada 15.maijā noslēgto līgumu, kā arī LNB būvuzrauga “Hill International” izdoto noslēguma maksājuma apstiprinājumu, KM līdz 2016.gada 31.decembrim veikusi pēdējo maksājumu 104 904 eiro apmērā par LNB būvniecību.

“Būvnieki šobrīd nodokļu maksātājiem izvirza juridiski un finansiāli nepamatotas prasības, rosinot pārskatīt līguma nosacījumus ar atpakaļejošu spēku. Maksimālā LNB ēkas būvniecības summa tika fiksēta būvnieku iesniegtajā piedāvājumā iepirkumu procesā, turklāt tā tika aprēķināta 2008.gadā, kad cenas būvniecībā sasniedza visaugstākās atzīmes Latvijas vēsturē,” ministrijas viedokli skaidroja Kokale.

Tāpat viņa norādīja, ka kopumā par LNB ēkas būvniecību valsts astoņu gadu laikā samaksājusi 195 565 638 eiro.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa būvuzņēmumu prasību skatīs šī gada 13.septembrī, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Kā ziņots, pagājušā gada janvārī KM pilnībā noraidīja LNB ēkas Nacionālās būvkompāniju apvienības prasību par 22,48 miljonu eiro samaksu, savukārt būvnieki norādīja, ka vērsīsies tiesā, lai piedzītu šo summu no KM.

KM būvnieku prasību uzskatīja par papildu finansējuma pieprasījumu 22 478 368 eiro apmērā un to noraidīja, savukārt NBA uzsvēra, ka šo summu veido KM nesamaksātais par paveiktajiem darbiem, soda naudas un procentu maksājumi.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube