Saeima ceturtdien, 8.martā, atbalstīja aicinājumu no amata atkāpties kukuļošanas lietā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam. Par aicinājumu balsoja 55, neviens nebalsoja pret, atturējās divi deputāti. Atturējās deputāti Gundars Daudze un Andris Siliņš (Zaļo un Zemnieku savienība).  Savukārt 23 deputāti nebalsoja. 

 

Rimšēvičs jau šobrīd saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) noteikto drošības līdzekli nedrīkst veikt savus pienākumus. Saeimas lēmums Rimšēvičam gan nav juridiski saistošs. Viņš pats līdz šim nav komentējis to, vai ņems vērā Saeimas deputātu mudinājumu.

Vēl pats Rimšēvičs pirms balsojuma par aicinājumu atkāpties no amata rosināja Saeimas frakcijas tikties ar viņu. Tam atsaucās vien “Saskaņas” un Latvijas Reģionu apvienības deputāti. Priekšlikumu aicināt Rimšēviču atkāpties no amata iesniedza “Vienotības” frakcijas deputāti. “Mums kā parlamentam ir tiesības un pienākums reaģēt, jo mēs esam institūcija, kas ievēlēja šo konkrēto cilvēku 2013. gadā. Otrkārt, tas ir starptautisks signāls par to, ka mums rūp mūsu finanšu sistēma un mūsu finanšu sistēmas reputācija,” iepriekš sacīja “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri.

Debates Saeimā par aicinājumu Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam atkāpties no amata bija asas. “Vienotības” frakcijas deputāte Lolita Čigāne (“Kustība “Par!””) uzsvēra, ka Rimšēvičam jāatkāpjas, lai glābtu valsts reputācijas.

“Šis ir jautājums par to, ka pienāk brīži, kad savas personiskās intereses un personiskās vajadzības ir jāliek zem valsts vajadzībām un kopējām sabiedrības vajadzībām. Neatkāpjoties no amata, Rimšēviča kungs nodara postījumu Latvijas valsts reputācijai, nodara postījumu mums visiem,” sacīja Čigāne.

Ārpusfrakciju deputāts Artuss Kaimiņš debatēs pauda, ka Rimšēvičs ir Latvijas Bankas seja, un, ja arī viņš ir “iztrollēts un tā visa nav patiesība vai ir patiesība”, viņš ir Latvijas Bankas seja pasaulē, un viņam jāatkāpjas un “beidziet kaunināt mūs starptautiski”. Parlamenta balsojumam nav juridiska spēka, tāpēc “Vienotībai”, kas šo jautājumu rosināja, no citu frakciju deputātu puses tika pārmests populisms.

Ārpusfrakciju deputāts Ringolds Balodis tikmēr sacīja, ka pašlaik Saeima jau neko nevar darīt, un šādā situācijā acīmredzot “Vienotība”, gribot darīt kaut ko, izdomāja, ka var aicināt Rimšēviču atkāpties. Balodis pauda, ka ar šo balsojumu “mēs izskatāmies stulbāk par stulbu”, viņš gan pats atbalsta priekšlikumu, “jo smuki nav”, bet jādomā par iespējām ietekmēt situāciju šādos gadījumos.„Saskaņas” frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs balsojumu nosauca par veiksmīgu priekšvēlēšanu triku, tomēr viņš aicināja lēmumu atbalstīt.

“Balsojot jāizvēlas tāda rīcība, kā būtu labāk Latvijai. Labāk Latvijai būtu Rimšēviča kungam atkāpties. Es būtu priecīgs, ja šis jautājums nebūtu šeit Saeimā skatīts, bet, ja viņš tāds ir, mēs pa durvīm iziet ārā bez lēmuma nevaram. Mēs varam izņemt kartiņu, brīvo balsojumu nodemonstrēt, bet patiesībā es aicinu visus balsot par šo priekšlikumu, balsot par to, kā labāk Latvijai,” sacīja opozīcijas frakcijas vadītājs.

 

 

Saistītās tēmas: Ilmārs RimsēvičsSaeima

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube