Nacionālajā basketbola asociācijā Dāvja Bertāna pārstāvētā San Antonio „Spurs” pirmoreiz 21. gadsimtā aizvada sezonu, kurā nav sasniegusi 50 uzvaru robežu. Vai tas nozīmē, ka „Spurs” izgāzusies? Nebūt ne, tas nozīmē, ka „Spurs” beidzot nolaidusies no basketbola dievu augstumiem, taču arī vienkārša atrašanās starp NBA elites komandām ir liels panākums, ņemot vērā, cik sarežģīti šosezon bijuši Bertāna pārstāvētās komandas apstākļi.

Sanantonio „Spurs” pēdējo 20 gadu laikā kļuvusi par sava veida NBA simbolu, proti, simbolu, kā gūt panākumus un noturēties virsotnē, kas šajā pārmaiņu piepildītajā līgā ir ļoti grūts uzdevums. Pat tādu superzvaigžņu kā Kobes Braienta un Lebrona Džeimsa klātbūtne ne vienmēr viņu pārstāvētajām komandām ļāvusi iekļūt izslēgšanas spēlēs, nemaz nerunājot par konsekventu 50 uzvaru robežas sasniegšanu.

NBA sezonā ir 82 spēles, un parasti komandām ir mērķis uzvarēt vismaz pusē spēļu (41). Tas ir labas komandas rādītājs, un ar to var pretendēt uz vietu izslēgšanas spēlēs. Savukārt 50 uzvaras jau tiek uzskatīts par ļoti augsta līmeņa komandas pazīmi, un parasti vienas sezonas laikā to iespēja ne vairāk par 5-6 komandām. Un nemaz tik bieži nav gadījumi, kad komandai izdodas noturēties šajā līmenī 3-5 un vairāk gadus. Kaut vai vienkārši spēlētāju sastāva izmaiņu dēļ, tāpat arī NBA superzvaigznes, neskaitot dažus izņēmumus, savā zenītā nemaz tik ilgi nenoturas.

Taču Sanantonio „Spurs” 50 uzvaras izcīnīja katrā sezonā kopš 2000. gada. Iespējams argumentēt, ka tas ir daudz iespaidīgāks sasniegums nekā piecu čempiona titulu iegūšana, jo, kamēr titulus gadu gaitā ieguvušas vairākas komandas, šāda ilglaicība NBA un Ziemeļamerikas sportā ir fenomenāls sasniegums.

Pēdējos gados, pamazām norietot Tima Dankana zvaigznei un viņam beidzot karjeru, arvien aktīvāk tiek paredzēts, ka „Spurs” beidzot ieies tajā obligātajā fāzē, ko NBA sauc par pārbūvi – pāris sezonu nolaišanos turnīra tabulas lejasdaļā, lai izaudzinātu jaunos spēlētājus, iegūtu augstas drafta izvēles un pārkārtotu sastāvu pēc saviem ieskatiem. Pirmssezonas sporta totalizatora „Betsafe” prognozēs „Spurs” gadu no gada slīdēja arvien zemāk, taču sezonas gaitā Grega Popoviča komanda atkal un atkal prata pārliecināt par savām spējām izkulties arī no sarežģītiem apstākļiem.

Un šosezon šie apstākļi bijuši īpaši sarežģīti. Komandai, kas joprojām centās tikt galā ar Dankana aiziešanu un Tonija Pārkera pāriešanu veterāna statusā, pirms gada nācās palikt bez traumu guvušā Kavai Lenarda, kurš tika uzskatīts par potenciālo Dankana tradīciju turpinātāju. Šī trauma izgāza gan „Spurs” cerības pagājušās sezonas izslēgšanas spēlēs, gan atstāja milzīgu iespaidu uz šo sezonu, jo komplikāciju dēļ Lenarda atgriešanās neizdevās, viņš pēc dažām spēlēm atkal atgriezās traumēto spēlētāju sarakstā un šobrīd komandai nepalīdz, jo nav drošs par sava ķermeņa spēku.

Atņemiet jebkurai citai NBA komandai tās vadošo spēlētāju, reizē saglabājot viņa algu kluba finanšu pārskatos (NBA ir ierobežojums, cik daudz var tērēt spēlētāju algām) un paskatieties, kā mainīsies attiecīgās komandas pozīcija līgas hierarhijā. Bet Sanantonio? Tā šosezon joprojām ļoti ilgu laiku turējās turnīra tabulas līderu vidū.

Sezonas sākumā Dāvja Bertāna pārstāvētajai komandai bija vēl sliktāka situācija, jo Pārkers arī vēl atguvās no traumas, kamēr viņa vietā iespēlētais saspēles vadītājs Dežonte Marejs, 21 gadu vecs puisis, dabiski, ka vēl uzreiz NBA ātrumos nevarēja iekļauties. Pārkers drīz atgriezās, taču sekoja jaunas traumu problēmas – ilgāku laiku spēlēt nevarēja Lamarkuss Oldridžs, Rūdijs Gejs un Denijs Grīns, un „Spurs” nācās sākumsastāvā desmit mačos iespēlēt arī Bertānu.

Sezonas otrajā pusē realitāte beidzot panāca Sanantonio komandu, un izrādījās, ka aizsniegties līdz 50 uzvaru robežai šoreiz neizdosies, paliekot pāris uzvaras zem strīpas. Līdz ar to tiek aizvadīta vājākā „Spurs” sezona 21. gadsimtā. Taču sezonas gaitā totalizatora „Betsafe” bukmeikeri uz Sanantonio spēku un Lenarda situāciju raudzījās ļoti piesardzīgi un neparedzēja pat tik daudz. Tagad, tuvojoties izslēgšanas spēlēm, bukmeikeri virs „Spurs” nostāda vairākas citas komandas, kurām ir labākas izredzes pacīnīties ar izteiktajām favorītēm „Warriors” un „Rockets”. Taču traumu un pārmaiņu pilnajā sezonā „Spurs” spītīgā apņēmība, ar kuru tāpat izdevās sasniegt 45 uzvaru robežu, ir grūti novērtējams sasniegums.

Saistītās tēmas:

Komentāri 254

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube