Ādažu militārajā bāzē par 10 235 069 eiro Latvijas sabiedroto militāro spēku izvietošanai paredzētu kazarmas ēku būvēs uzņēmums “Abora”, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā.

Standarta kazarmas jaunbūve nepieciešama, lai steidzamības kārtā nodrošinātu sabiedroto spēku izvietošanu Latvijā.

Līgums noslēgts sarunu procedūras rezultātā. Sarunu procedūra veikta, pamatojoties uz Ministru kabineta 2014.gada rīkojumu par papildus finansējuma piešķiršanu 2016.-2018.gadam, lai nodrošinātu uzņemošās valsts atbalstu sabiedroto spēkiem”. Šis rīkojums nosaka, ka gadījumi, kad uzņemošās valsts atbalsta pasākumu nodrošināšanai veicami steidzami iepirkumi, tos uzskata par ārkārtas pasākumiem, tāpēc var piemērot sarunu procedūru.

Uz sarunām bija uzaicināti trīs uzņēmumi – “Abora”, SIA “Arčers” un AS “UPB”.

Par sarunu procedūras uzvarētāju komisija atzina kandidātu, kurš ir piedāvājis nolikuma prasībām atbilstošu saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu ar zemāko cenu.

Iepirkuma komisija piešķīra līguma slēgšanas tiesības “Abora”. Kopējā līguma summa ar pievienotās vērtības nodokli ir 10 235 069.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Abora” pieder SIA “Tehnocentrs”, kura īpašnieks ir Juris Kravalis. Kravalis ir “Abora” valdes loceklis.

Ziņas avots: LETA.

youtube icon
Abonēt youtube