Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centrā pagājušajā nedēļā ārstējies kāds jauns pacients ar Laimas slimību, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Patlaban šogad kopumā no Infektoloģijas centra izrakstīti septiņi pacienti, kuriem bijusi Laimas slimība. Līdz šim centrā nav ārstējies neviens pacients ar ērču encefalītu vai ērlihiozi.

Līdz pirmdienai Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā pārbaudīta 499 ērce, no kurām trīs izrādījušās inficētas ar ērču encefalīta vīrusu.

Pēc viņas paustā, aizvien vairāk cilvēku ierodas Infektoloģijas centrā, lai pārbaudītu piesūkušos ērci uz ērču encefalīta vīrusu vai lūgtu speciālistam kukaini noņemt. Infektoloģijas centra uzņemšanas nodaļā pēc pacientu lūguma šogad noņemtas 126 ērces.

Infektoloģijas centra speciālisti aicina, dodoties dabā, ievērot piesardzības pasākumus, lai mazinātu ērces piesūkšanās risku. Jāģērbjas tā, lai ērce nevarētu palīst zem drēbēm, un vēlams izvēlēties gaišas krāsas apģērbu, lai ērce uz tā būtu viegli saskatāma un notraucama. Visefektīvākais veids, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar ērču encefalīta vīrusu, ir vakcinācija, taču pret citām ērču pārnēsātām slimībām, kas ir ne mazāk bīstamas, vakcīnas nav.

Jau ziņots, ka laika periodā līdz 15.aprīlim Infektoloģijas centrā tika pārbaudītas pirmās 15 ērces, no kurām neviena nav bijusi inficēta ar ērču encefalīta vīrusu. Infektoloģijas centra uzņemšanas nodaļā šajā laika periodā pēc pacientu lūguma tika noņemtas deviņas ērces.

 

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube