Tuvajos Austrumos saasinoties izraēliešu-palestīniešu konfliktam, Izraēlas drošībnieki saskaņā ar ziņām, ko paudušas vietējās veselības aprūpes amatpersonas, nonāvējuši 41 cilvēku uz robežas starp Gazas joslu Palestīnā un Izraēlu.

Kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters vēsta, ka pirmdien, 14.maijā, Palestīnas pusē sapulcējušies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku, lai iestātos pret plānoto Amerikas Savienoto Valstu Izraēlas vēstniecības atvēršanu Jeruzalemes pilsētā.

Daļa no protestētājiem tuvojušies žogam, kas atrodas uz robežlīnijas, ko nepieļaut iepriekš solījušas Izraēlas amatpersonas. Veselības aprūpes amatpersonas norādījušas, ka miesas bojājumi nodarīti vēl ap 900 palestīniešiem, no kuriem ap 450 trāpīts ar kaujas lodēm.

Palestīniešu masu demonstrācijas pamatojumu ziņu aģentūrai Reuters skaidrojis skolotājs vārdā Ali no Gazas: «Šodien ir lielā diena, kad mēs pārkāpsim žogam un pateiksim Izraēlai un pasaulei, ka mēs nepieņemsim mūžīgu dzīvi okupācijā. (..) Varbūt daudzi šodien dosies mocekļa nāvē, ļoti daudzi, bet pasaule sadzirdēs mūsu teikto. Okupācijai ir jābeidzas».

Saistītās tēmas: GazaIzraēlaJeruzaleme

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube