Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par ieceri daudzbērnu ģimenēm pilsētās nodrošināt bezmaksas stāvvietas.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīja Kristīne Nesvetajeva, kura uzskata, ka nepieciešams aktualizēt jautājumu par valsts un pašvaldību atbalstu daudzbērnu ģimenēm, kas pārvietojas ar automašīnām.

Iniciatīvā uzsvērts, ka ļoti daudzas daudzbērnu ģimenes labprāt apmeklētu dažādus pasākumus vai vienkārši apskatītu pilsētu vai dotos iepirkties, taču jau tā dārgo braucienu vēl vairāk sadārdzina maksa par autostāvvietām.

“Ar vairākiem bērniem ne vienmēr izdodas operatīvi iekļauties apmaksātājā autostāvvietas laikā, jo ieplānotās aktivitātes var ieilgt, pārvietojoties ar kājām pa pilsētu, bērni ātri piekūst, nepieciešamas atpūtas pauzes, bērnus vajag pabarot un nomainīt autiņbiksītes vai vienkārši apmeklēt labierīcības, un tad , atgriežoties pie automašīnas, ar bažām jādomā, vai tik nebūs jau paspējuši uzlikt sodu par pārstāvētu laiku,” norūpējusies ir Nesvetajeva.

Viņa atgādināja, ka lielākajai daļai daudzbērnu ģimeņu ir “Goda ģimenes 3+” karte, kura apliecina piederību daudzbērnu ģimenei. Papildu tam varētu arī tikt izsniegtas atļaujas vai caurlaides autostāvvietām, piedāvāts iniciatīvā.

Nesvetajevas ieskatā, automašīna varētu tikt novietota parastā stāvvietā ar apmaksas automātu (“CityPark”, “Rīgas satiksme”, “Europark” u.c.), aiz vējstikla novietojot “Goda ģimenes 3+” atļauju vai emblēmu. Savukārt stāvvietās, kas norobežotas ar barjeru, daudzbērnu ģimenēm būtu jāļauj samaksas automātā ievietot jau minēto “Goda ģimenes 3+” karti vai kādu citu speciālu viedklarti, kas atbrīvotu ģimeni no maksas par stāvvietu.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Autostāvvietas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube