Otrdien, 29.maijā, pie Latvijas Okupācijas muzeja “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) kopā ar būvdarbu veicējiem simboliski sāks Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa izveides darbus, aģentūru LETA informēja VNĪ.

Paredzēts, ka memoriālu veidos vairāku objektu ansamblis – restaurētā vēsturiskā Latvijas Okupācijas muzeja ēka, kas tapusi vēl 1970.gadā, tās jaunā piebūve “Nākotnes nams”, kuras pamatā ir arhitekta Gunāra Birkerta ideja, un piemiņas vieta – arhitekta Kristapa Ģelža radītais vides mākslas objekts “Vēstures taktīla”.

Pasākums notiks plkst.10 Strēlnieku laukumā pie Latvijas Okupācijas muzeja. Pasākumā piedalīsies VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis, kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) un Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels kopā ar būvdarbu veicējiem. Pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves un jaunās piebūves “Nākotnes nams” būvniecības turpmākajiem soļiem.

Tāpat pasākumā Ģelzis prezentēs mākslas objekta “Vēstures taktīla” ideju, bet VNĪ valdes priekšsēdētājs parakstīs līgumu ar SIA “Taktila” par šī mākslas objekta būvprojekta izstrādi, mākslas objekta izgatavošanu, uzstādīšanu un projekta īstenošanas autoruzraudzību, būvuzraudzību, mākslas objekta pilnīgu izstrādi, uzstādīšanu, izgaismošanu un apskaņošanu.

Projekta ietvaros paredzēts izbūvēt jaunas, mūsdienīgas muzeja ekspozīcijas telpas ar telpiskiem, multimediāliem un interaktīviem objektiem.

“Šā gada jūlijā apritēs 25 gadi, kopš Latvijas Okupācijas muzejs pirmo reizi vēra durvis saviem apmeklētājiem, atgādinot un stāstot par sāpīgām latviešu tautas vēstures liecībām. Tāpēc man ir patiess prieks, ka muzeja jubilejas un Latvijas valsts jubilejas gadā VNĪ ir izdevies izdarīt vairāk nekā pēdējos desmit gados un beidzot no vārdiem būsim nonākuši pie darbiem,” uzsvēra Neimanis.

VNĪ šobrīd īsteno 32 attīstības projektus, kuri iekļauti programmā “100 adreses Latvijas simtgadei”, aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā vienīgais īpašnieks ir Finanšu ministrija.

 Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube