Kanāda uz četriem gadiem pagarinās Ādažos izvietotā NATO bataljona vadību, šodien preses konferencē paziņoja Kanādas premjerministrs Džastins Trudo.

Līdz šim noteiktais vadības termiņš bija 2019.gads, taču tas tiks pagarināts vēl uz četriem gadiem, pēc tikšanās ar Latvijas Ministru prezidentu Māri Kučinski teica Trudo.

Trudo akcentēja, ka Kanāda nemainīs savu attieksmi pret Baltijas valstu drošību, tāpēc arī tiek vadīta NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā. Tikšanās laikā pārrunāts jautājums par tālāku atbalstu šajā jomā, un Kanāda pagarinās savu misiju Latvijā, teica Kanādas premjers.

“Esam gatavi aizstāvēt mūsu sabiedrotos pasaules globālo draudu priekšā,” norādīja Trudo, piebilstot, ka Kanāda aizstāvēs labāku, godīgāku un taisnīgāku pasauli.

Kučinskis atzina, ka šāds Kanādas lēmums – vēl uz četriem gadiem turpināt stiprināt drošību reģionā – ir lieliska dāvana Latvijas simtgadē. Kučinskis piebilda, ka tā ir iedzīvotāju būtiska vēlme – būt drošiem par savu valsti un aizsargātiem.

Latvijas Aizsardzības ministrijā aģentūrai LETA skaidroja, ka pašai NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai atrašanās termiņš Latvijā nav noteikts. Tā Latvijā uzturēsies tik ilgi, cik nepieciešams, uzsvēra AM.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: KanādaNATO

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube