Ilgstošā sausuma dēļ graudu kvalitāte Latvijā šogad būs zemāka nekā ierasts – sausuma dēļ graudi ir sīki un līdz ar to tilpummasa tiem būs daudz mazāka nekā citus gadus, aģentūru LETA informēja graudu pārstrādes uzņēmuma AS “Rīgas dzirnavnieks” pārstāvji.

“Šogad nevar runāt par izcilu graudu ražu, jo ilgstošā sausuma dēļ graudi ir sīki un līdz ar to tilpummasa tiem būs daudz mazāka nekā citus gadus. Šī iemesla dēļ lauksaimnieki jau šobrīd prognozē pietiekami nopietnus zudumus no hektāra. Atsevišķi zemnieki saka, ka ražas apmēri varētu būt mazāki pat uz pusi, nekā bijis cerēts sējot. Tomēr satraukumam par pārtikas graudu trūkumu pagaidām nav pamata,” sacīja kompānijas direktore Anita Skudra.

Viņa atzina, lai gan ilgstošā sausuma dēļ graudu kvalitāte būs zemāka, taču, apsekojot sadarbības partneru labības laukus dažādos reģionos, “Rīgas dzirnavnieks” secinājis, ka zemnieki spēs nodrošināt uzņēmumu ar pārtikas kvalitātes prasībām atbilstošiem graudiem – kviešiem, rudziem un auzām. Sējumiem Vidzemē un Latgalē ir pietiekama kvalitāte, lai kvalificētos pārtikas graudiem – zemniekiem šajos reģionos nav sūdzību par rudziem un auzām, ir arī ziemāji. Arī sadarbības partneru saimniecības Latgalē spēs nodrošināt plānotos apjomus gan rudziem, gan auzām, gan kviešiem. Sliktāka situācija ir laukiem Kurzemē, kur atsevišķām saimniecībām graudus būs izdevīgāk nodot lopbarībā, jo tie padevušies ļoti sīki.

Skudra teica, ka graudi ir padevušies labāki tajos laukos, kuri nav mēsloti, kas ir pretstatā ierastajai praksei. Vasarāju kviešu ražas gan esot sliktas visos reģionos. Bez sausuma daudzus sējumus piemeklējusi vēl cita problēma – insektu uzlidojums, kas arī kaitēja graudiem.

Kompānijā atgādināja, ka “Rīgas dzirnavnieks” jau sagatavojies jaunajai ražas sezonai un ir gatavs jaunās graudu ražas pieņemšanai no zemniekiem. Turpinot uzņēmuma attīstību Latvijā un eksporta tirgos, kompānija plāno jaunajā sezonā iepirkt līdz 150 000 tonnas graudu – kviešus, rudzus un auzas.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, “Rīgas dzirnavnieks” strādāja ar 23,878 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 13,9% – līdz 726 947 eiro.

”Rīgas dzirnavnieks” ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Herkuless”, “Hercogs” un “Īsta saimniece”. “Rīgas dzirnavnieks” ir daļa no “Baltic Mill” grupas uzņēmuma, kas ir viena no lielākajām un modernākajām graudu pārstrādes grupām Baltijas valstīs.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: AS "Rīgas dzirnavnieks"

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube