Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Kā ceturtdien, 19.jūlijā, vēstīja britu raidorganizācija BBC, EK nopēlusi Ungāriju par tāda likuma pieņemšanu, kas komisijas vērtējumā ierobežo migrantu tiesības vērsties pie valsts iestādēm un starptautiskām un nevalstiskām organizācijām pēc palīdzības.

«Komisija uzskata, ka patvēruma meklētāju neierobežoti ilga aizturēšana tranzīta zonās, neievērojot piemērojamās procedūras garantijas, ir Eiropas Savienības noteikumu pārkāpums,» skaidrots ES izpildvaras paziņojumā.

BNN jau vēstīja, ka Ungārijas Nacionālā Asambleja jūnijā pieņēmusi tiesību aktu kopumu, kas paredz valstī ieviest cietumsodu par palīdzības sniegšanu valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem un tiesības valstij atteikties no ārvalstu iedzīvotāju uzņemšanas.

Parlaments, kur divas trešdaļas depuāta vietu ir Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna (Viktor Orbán) vadītai partijai Fidesz, tiesību aktus pieņēmis trešdien, 20.jūnijā. Atbalstīts ticis arī konstitūcijas grozījums, kas noteic, ka uz Ungārijas teritoriju nedrīkst pārvietot ārvalstu iedzīvotājus.

«Ungārijas tauta pamatoti sagaida, lai valdība lietotu visus vajadzīgos līdzekļus, lai cīnītos ar nelegālo imigrāciju un darbībām, kas to veicina,» tā norādījis Ungārijas iekšlietu ministrs Sāndors Pintērs (Sándor Pintér).

Cilvēktiesību organizācija Ungārijas Helsinku Komiteja savukārt norādījusi, ka parlaments arī sašaurinājis jēdziena «bēglis» definīciju tādā apmērā, ka faktiski neviens, kurš valstī ieceļo, šķērsojot sauszemes robežu, nevar saņemt atbalstu, kāds pienāktos bēglim.

Ziņo: BNN

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube