Saldus pilsētā un novada pagastos gaisā jūtams sadūmojums un smaka, kas atnākusi no paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēka kūdras izstrādes purvā Talsu novada Valdgales pagastā, sociālajā tīklā “Facebook” informē Saldus novada pašvaldība, atsaucoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).

Arī Talsu novada pašvaldība informē, ka gan VUGD, gan pašvaldības policija saņem satrauktu iedzīvotāju zvanus par to, ka dūmi nonākuši līdz Talsiem. Pašvaldības pārstāvji norāda, ka ir mainījies vēja virziens un lielais piedūmojums tiešām jūtams Talsu pusē, tomēr satraukumam nav pamata. Ugunsdzēsēji glābēji kontrolē situāciju, uguns nav pietuvojusies pilsētai, teikts paziņojumā pašvaldības mājaslapā.

Tāpat tiek skaidrots, ka katru dienu, arī šorīt, Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols sasauc kopā visus iesaistītos speciālistus, lai novērtētu esošo situāciju, izvērtētu potenciālos riskus un nākamos soļus turpmākajai praktiskajai darbībai. “Iedzīvotājiem nav pamata satraukumam, jo iesaistīti ir visi atbildīgie dienesti, lai kaitējums iedzīvotājiem būtu pēc iespējas mazāks un tiktu rasti nepieciešamie risinājumi,” uzsver pašvaldībā.

Veselības inspekcijas Kurzemes kontroles nodaļas vadītāja Dace Roze informē, ka iedzīvotājiem pagaidām nav draudu veselībai. Vienlaikus iedzīvotājiem jāseko līdzi informācijai par situācijas attīstību.

Jau ziņots, ka patlaban ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus.

Aizvadītajās vairāk nekā 60 stundās norisinājās ne tikai ugunsgrēka dzēšana, bet arī tika organizēta tā turpmākās izplatības ierobežošana. Ap degošo teritoriju tika veidots perimetrs, lai no tā virzītos uz teritorijas iekšpusi, ierobežotu ugunsgrēku perimetra centrā un, pakāpeniski samazinot degšanas platību, to likvidētu.

Dienests aicina iedzīvotājus ņemt vērā, ka šī ugunsgrēka dzēšanas darbi būs ilgstoši, jo kūdra gruzd un deg dziļumā, turklāt liela platībā.

Ļoti lielu lomu spēlē laikapstākļi un mainīgais vējš, kas nepūš vienmērīgi, bet maina savu virzienu. Tas nozīmē, ka arī liesmas maina savu virzienu un vietās, kur degšana varbūt bija ar nelielu liesmu, tā acumirklī var pieņemties spēkā un mainīt savu virzienu, izplešoties tālāk.

Kopumā šobrīd izdegusi aptuveni 400 hektāru liela platība.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube