Augstākā tiesa jūlijā atstājusi spēkā 28 dienu brīvības atņemšanas sodu kādam vīrietim, kurš internetā ievietojis rasu naidu kurinošu ierakstu pret melnādainajiem, liecina publiski pieejamais spriedums.

Cietumā gan apsūdzētajam nebūs jāiet, jo sodā ieskaitīts atrašanās laiks ārstniecības iestādē, kurā apsūdzētajam veica ekspertīzi.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa personu atzina par nevainīgu un attaisnoja apsūdzībā par darbību, kas vērsta uz rasu naida izraisīšanu, izmantojot internetu.

Prokuratūra iesniedza apelācijas protestu. Rīgas apgabaltiesa vīrietim piemēroja īslaicīgu brīvības atņemšanu uz 28 dienām. Noteiktajā sodā ieskaitīts atrašanās laiks 28 dienas ārstniecības iestādē piespiedu ekspertīzes izdarīšanai.

Par Rīgas apgabaltiesas spriedumu apsūdzētais iesniedza kasācijas sūdzību. Apsūdzētais apgalvoja, ka ar savu ierakstu nav vēlējies izraisīt rasu naidu.

Apelācijas instances tiesas spriedumā izklāstījusi apsūdzētā liecības pirmās instances tiesā, kur apsūdzētais atzina, ka atļāvies asākus izteicienus, nekā vajadzētu lietot, norādot, ka tas bijis sašutums par konkrētas personas nepieklājīgo un nehigiēnisko uzvedību sabiedriskā vietā, bet viņa ieraksts, lai arī bija rupjš, nebija ievietots ar mērķi aizskart citas rases pārstāvi un nebija vērsts uz rasu naida kurināšanu.

Rīgas apgabaltiesa vērtējusi apsūdzētā liecības un atzinusi, ka apsūdzētais ar savu ierakstu nevērsās pret konkrētu personu, bet gan pauda nepatiku pret visiem melnādainiem cilvēkiem.

Rīgas apgabaltiesa atzinusi, ka apsūdzētā ieraksts sociālajā tīklā “Facebook” ir apzināts un vērsts uz rasu naida izraisīšanu. Tiesa atzinusi, ka ierakstā vārdu “nēģeris” apsūdzētais ir apzināti lietojis kā nievājošu melnādaino cilvēku apzīmējumu.

Apsūdzētais savā ierakstā vēstījis, ka viņam ir nepatika pret to, ka sporta klubu apmeklē melnādaini cilvēki. Viņš arī rakstījis, ka ikviens melnādains cilvēks, visticamāk, ir slimību pārnēsātājs, kas apdraud eiropeīdās rases pārstāvjus. Tāpat viņš melnādainus cilvēkus pielīdzinājis pērtiķiem un paudis uzskatu, ka melnādaino cilvēku tiesības būtu jāierobežo, proti, jāaizliedz viņiem apmeklēt sporta klubu.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Augstākā tiesa atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas spriedumu, bet apsūdzētā kasācijas sūdzības noraidīja.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube