Valdības sēdē apstiprināts Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts, kas paredz izveidot Disciplināro antidopinga komisiju un Terapeitisko lietošanas izņēmumu komisiju, kā arī nosaka abu komisiju locekļu pilnvaru termiņus.

«Disciplināro antidopinga komisija izskata iespējamos antidopinga noteikumu pārkāpumus un pieņem par tiem lēmumus. Šīs komisijas sastāvā būs no Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas izvirzīti speciālisti, divi no katras institūcijas. Noteikumi nosaka kārtību, kā šīs organizācijas izvirza minētos speciālistus,» informē VM.

Savukārt Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas sastāvā darbosies vismaz trīs Latvijas Ārstu biedrības izvirzīti ārsti.

Ministrijā uzsver, ka visas minētās organizācijas locekļu kandidātus abām komisijām izvirza sākotnēji uz pilnvaru termiņu, kas nepārsniedz četrus gadus, ar iespēju vēlreiz atkārtoti izvirzīt tā, lai kopējais pilnvaru termiņš vienam loceklim nav ilgāks par astoņiem gadiem.

«Šādā veidā tiek nodrošināts mazāks korupcijas risks, neatkarība un objektivitāte lēmumu pieņemšanā. Tāpat, lai novērstu interešu konfliktu, personas, kas ir Pārsūdzības komisijas sastāvā, nevar būt vienlaikus Disciplinārās antidopinga komisijas vai Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas sastāvā,» skaidro VM.

Ziņo:BNN

Saistītās tēmas:

Komentāri 3

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube