Valsts policijas (VP) amatpersonas jūlija vidū Lielvārdes novadā atklāja nelegālu cigarešu ražotni, kurā izņēma 13,6 miljonus eiro nelegālu cigarešu, kā arī deviņas tonnas tabakas, aģentūrai LETA pavēstīja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Šī gada jūlijā VP Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa inspektors bija atklājis iespējamu nelegālo cigarešu ražotni Lielvārdes novadā. Naktī uz piektdienu, 13.jūliju, Ogres iecirkņa policisti ieradās šajā adresē, lai veiktu kratīšanu.

Rezultātā policisti divos savstarpēji savienotos angāros konstatēja nelegālo cigarešu ražošanu lielos apjomos. Tur bija arī cigarešu ražošanas iekārta un plaša glabātuve. Cigarešu ražošanas iekārta bija modernizēta, lai spētu saražot pēc iespējas vairāk cigarešu īsā laikā. Ražotnei arī bija sava elektrības ražošanas stacija, skaidroja Gžibovska.

Angāros atradās arī darbinieku gultas. Noziedznieki savas darbības bija rūpīgi slēpuši un, lai nepiesaistītu apkārtējo uzmanību – gandrīz visi telpās uzturējušies nepārtraukti, turpat arī ēduši un gulējuši.

Kratīšanu laikā policisti kopumā konstatēja un izņēma 13,6 miljonus cigarešu bez Latvijas akcīzes markām, apmēram deviņas tonnas tabakas un divas tonnas dīzeļdegvielas. Tāpat atsavinātas izejvielas – cigarešu papīri un filtri.

Pašlaik ir aizturētas deviņas iesaistītās personas. Katrai no aizturētajām personām izdarītajā noziegumā bija sava loma. Viens no viņiem iepriekš ir sodīts par laupīšanu, savukārt vēl viens par nodokļu nemaksāšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā, un, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Četrām no aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējām – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Jau vēstīts, ka šā gada jūnija beigās VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes policisti Ogres novadā uzgāja vēl vienu modernu nelegālo cigarešu ražotni. Toreiz tika atsavināti astoņi miljoni nelegālo cigarešu un 12 tonnas tabakas.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: CigaretesogreValsts Policija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube