Valsts policija (VP) kriminālprocesā par Latvijas nepiedalīšanos izstādē “Expo Milano 2015” vienu personu atzinusi par aizdomās turēto valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā, savukārt vēl vienu personu ierosināts apsūdzēt par piesavināšanos, aģentūra LETA noskaidroja VP.

2015.gada aprīlī Ģenerālprokuratūra sāka kriminālprocesu, lai vērtētu amatpersonu rīcību saistībā ar vairāk nekā miljona eiro iztērēšanu un Latvijas nepiedalīšanos izstādē “Expo Milano”. Kriminālprocesa izmeklēšana tika nodota VP.

VP preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA pastāstīja, ka sākotnēji bija pamatlieta, no kuras tika izdalīts kriminālprocess, kas jau nosūtīts prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret vienu personu par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā.

Pamatlietā izmeklēšana policijā turpinās, un tajā vienā personai ir piemērots aizdomās turētā statuss. Pamatlietā izmeklēšana notiek par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas, norādīja Gžibovska.

Plašāku informāciju VP patlaban nesniedz.

Jau ziņots, ka 2015.gadā Ģenerālprokuratūrā kriminālprocess tika sākts par valsts amatpersonu darbībām iztērējot valsts finanšu līdzekļus 1 173 312 eiro apmērā un nepiedaloties izstādē “Expo Milano 2015”.

Ekonomikas ministrija (EM) iepriekš Ģenerālprokuratūrai iesniedza ministrijas dienesta pārbaudes komisijas detalizētu ziņojumu par to, ka Latvijas dalības “Expo Milano 2015” projekta organizēšanā tika pieļauti būtiski pārkāpumi.

Latvijas dalības “Expo Milano 2015” projekta organizēšanā pieļauti būtiski pārkāpumi, tika secināts EM sāktajā dienesta pārbaudē.

Pārbaudes rezultātā tika ierosināta disciplinārlieta pret sešām EM amatpersonām, trīs no tām – departamentu direktores – atstādinātas no amata. Dienesta pārbaudēs komisija konstatējusi, ka projektam par Latvijas dalību starptautiskajā izstādē “Expo Milano 2015” nav nodrošināta atbilstoša un efektīva vadība un nav pietiekami vērtēti Latvijas dalības izstādē “Expo Milano 2015” iespējamie organizācijas modeļi un to riski, kā arī ir konstatēti būtiski trūkumi projektam piešķirtā finansējuma izlietojuma kontrolē.

Komisija konstatējusi arī citus pārkāpumus, tostarp termiņu neievērošanu projekta sākuma fāzē, neatbilstoši veiktus iepirkumus, noslēgtus nekvalitatīvus līgumus un neatbilstošu to izpildes uzraudzību.

Iepriekšminētās darbības nav ļāvušas projektu īstenot sākotnēji paredzēto budžeta izmaksu apjomā, termiņos un kvalitātē, secinājusi komisija.

Ziņas avots: LETA.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube