Vidusskolēnu vēlēšanu pratība ir jāpilnveido, pārliecināts tiesībsargs Juris Jansons.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Tiesībsarga birojā, Satversmes 1.pants nosaka, ka Latvija ir demokrātiska valsts, turklāt demokrātiskā sabiedrībā tiek cienīta katra cilvēka brīvā griba, un tās veidošanai nepieciešamas iemaņas, bez kurām varēja iztikt autoritārismā.

Prasmes var slīpēt visu mūžu, bet pamatus tām veido skolā, pārliecināts tiesībsargs, piebilstot, ka tiesību normu mērķus jāskaidro skolēnam saprotamā valodā, kas ļaus skolēniem aptvert savas skolas pašpārvaldes, pašvaldības un parlamenta vēlēšanu jēgu un saistību.

Brīvā tirgus sabiedrībā pilnvērtīga dzīve grūti iedomājama bez finanšu pratības. Informatīvās pretnostatīšanas apstākļos personības attīstība nav iespējama bez mediju lietošanas pratības. 2018.gada prioritāšu klāstā tiesībsargs ir iekļāvis arī vēlēšanu pratības izpēti jauniešu vidū un pedagogu izglītošanu vēlēšanu pratības jautājumā.

Jansons uzskata, ka ir nepieciešams pilnveidot vidusskolēnu vēlēšanu pratību, tādēļ aicina skolotājus, jo īpaši sociālo zinību, vēstures un politikas un tiesību skolotājus, pieteikties dalībai semināros reģionālajās augstskolās.

Semināri tiks rīkoti laika posmā no 20.augusta līdz 30.augustam dažādos Latvijas reģionos, lai padarītu apmācības pieejamas reģionu pedagogiem. Katrā no semināriem ir aicināti uzstāties trīs lektori. Semināri ilgs no plkst.10 līdz plkst.16. Semināra starplaikos dalībniekiem tiks nodrošinātas kafijas pauzes.

20.augustā seminārs notiks Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Tajā tiks sniegts ievads valstsmācībā, stāstīts par vēlēšanu pratību skolā un pilsonisko izglītību, kā arī vēlēšanu kalendāru un līdzdalības iespējām.

22.augustā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā papildu minētajam notiks arī meistarklase “Tehnoloģijas skolā”. 23.augustā Vidzemes augstskolā tāpat tiks stāstīts par vēstures simulāciju skolā. 27.augustā Talsu Valsts ģimnāzijā pastāstīs arī par socioloģiju un vēlēšanām, 29.augustā Jēkabpils 2.vidusskolā – par politiku un tiesībām, savukārt 30.augustā Liepājas Universitātes Pedagoģijas fakultātē papildus notiks meistarklase par mūzikas terapiju skolā.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Juris JansonsTiesībsargs

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube