Pastāvīgi augsto gaisa temperatūru dēļ ceļu būvdarbu objektos, kuros tiek veikta virsmas apstrāde un tehnoloģija prasa bitumena emulsijas pielietošanu, vērojama bitumena kušana. Bitumens, kas saista šķembas ar ceļa konstrukciju, uzkarst un kļūst mīksts, informē VAS Latvijas Valsts ceļi(LVC) pārstāvji.

Līdz ar to transporta slodžu (it sevišķi smagā transporta) ietekmē būvdarbu laikā rodas risu izspiedumi, bedres, izsvīdumi un pastiprināta šķembu atdalīšanās.

Tāpēc, ņemot vērā ārkārtas apstākļus un lai nodrošinātu būvdarbu kvalitāti, darbu pasūtītājs – LVC – piekrīt virsmas apstrādes objektos ļaut noteikt īslaicīgus autotransporta masas ierobežojumus būvdarbu laikā.

Masas ierobežojumi attieksies uz transportlīdzekļiem ar masu virs 20t, atsevišķos gadījumos virs 26t.

Ierobežojumi neattieksies uz sabiedrisko un operatīvo transportu.

LVC ziņo, ka 26 tonnu masas ierobežojums, sākot ar 2.augusta pēcpusdienu ieviests vietējā autoceļa Cempi–Brenguļi–Trikāta–Vijciems (V182) posmā no 6,9. – 15,7. kilometram. Tur tiek veikta divkārtu virsmas apstrādes būvniecība. Darbus veic SIA 8.CBR. Būvdarbus plānots pabeigt 10.augustā. Tik pat ilgi spēkā būs masas ierobežojumi. Transports, kas smagāks par 26 t būvdarbu objektu var apbraukt izmantojot šādus maršrutus:

– uz Valmieru no Trikātas ērtākais un īsākais ceļš ir izmantojot Strenči–Trikāta–Miega (V233) posmu Trikāta–Jaunvāles stacija un Valmiera–Smiltene (P18) posmu Jaunvāles stacija–Valmiera;

– apbraukt tikai pašu remontposmu var izmantojot ceļa Strenči–Trikāta–Miega (V233) posmu Trikāta–Dutka un Valmiera–Brenguļi–Bikseja (V196) posmu Dutka–Brenguļi.

Ja vēl kādā objektā būvnieks pieņems lēmumu, ka šādi masas ierobežojumi ir nepieciešami, tad saskaņojot ar LVC tiks izstrādāta apbraucamā ceļa shēma, skaidro LVC pārstāvji.

Kopumā augusta sākumā virsmas apstrāde notiek 30 objektos.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļimājaslapā www.lvceli.lv.

 

Ziņo: BNN

Saistītās tēmas: BitumetsKarstums

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube