Latvijas uzņēmuma, vertikālo vēja tuneļu ražotāja “Aerodium” komanda Holivudas filmas “Neiespējamā misija: Sekas” (“Mission Impossible: Fallout”) vajadzībām uzbūvējusi lielāko vēja tuneli pasaulē un apmācījuši filmas galvenās lomas tēlotāju, aktieri Tomu Krūzu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Kā informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns, klients – filmu studija “Warner Brothers” – uzrunājis “Aerodium” 2016.gada rudenī. Krūzs savā jaunajā filmā vēlējies skatītājus pārsteigt ar ko līdz šim nebijušu. “Sākumā viņi izmēģināja lidošanu normāla izmēra tunelī. Tomam tas patika, bet viņš jautāja, vai varam viņam uzbūvēt kaut ko lielāku? Vārds pa vārdam un nonācām līdz idejai, ka speciāli šim projektam jābūvē pasaulē lielākais vēja tunelis,” pastāstīja Beitāns. Speciāli filmas vajadzībām “Aerodium” radījis patlaban pasaulē lielāko vēja tunelī. Tajā uzņemtas filmas lidošanas ainas.

Pēc Beitāna teiktā, normālos darba apstākļos apstākļos šāda projekta radīšanai būtu nepieciešams vismaz gads, taču studija piedāvājusi vai nu radīt to piecu mēnešu laikā, vai arī neuzņemties šo projektu vispār. Kā norādīja “Aerodium”, šāda mēroga filmas uzņemšana izmaksā aptuveni 500 000 ASV dolārus (432 000 eiro) dienā, tāpēc arī līgumā paredzētās soda sankcijas bijušas iespaidīgas. “Pieņēmām šo izaicinājumu un mūsu komandai to izdevās paveikt laikā. Tunelis ir perfekts un lidot tajā ir tīrā bauda. Šī ir jauna lappuse vēja tuneļu industrijā un ļoti nozīmīgs panākums “Aerodium” komandai,” sacīja Beitāns.

Vēja tunelim ir 6,5×3,5 metru liela lidošanas zona, tajā vienlaicīgi var brīvi lidot septiņi cilvēki. Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, vēja tunelī lidot var arī horizontāli, kas ir jauna, unikāla pieredze un rada vistuvākās sajūtas izpletņlēkšanai. Iekārta ir četrstāvu mājas augstumā, un tās darbināšanai nepieciešama 3200 kilovatu jauda, ar tādu pietiktu 200 privātmājām.

Lai arī lidošanas ainu filmēšana aizņēmusi tikai trīs dienas, treniņi tām “Warner Brothers” studijā Londonā ilga gandrīz gadu.

Krūza galvenais lidošanas treneris bija “Aerodium” speciālists Ēriks Osmanis, kuram strādāt ar Krūzu bijis liels pagodinājums. “Treniņu plānošana bija izaicinošs uzdevums, lai tie būtu maksimāli efektīvi un pēc iespējas īsāki, saistībā ar Toma aizņemto grafiku. Katra minūte bija svarīga un mēs to nevarējām izniekot. Toms ir cilvēks, kurš daudz un smagi strādā pie tā, lai kaut ko sasniegtu. Lidošanu viņš apguva ātri, kā rezultātā bijām spējīgi horeogrāfijā ielikt sarežģītākus lidošanas manevrus un trikus,” stāstīja Osmanis.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, viņu līdzdalība filmas veidošanā bijusi konfidenciāla.

“Aerodium” ir vertikālo vēja tuneļu ražotājs izklaides, šovbiznesa un militārajām nozarēm. Uzņēmuma radītie vēja tuneļi izmantoti vairāk kā 40 pasaules valstīs, tai skaitā ASV, Kanādā, Ķīnā, Argentīnā, Spānijā, Itālijā, Indonēzijā, Marokā, Apvienoto Arābu Emirātos, Lielbritānijā un citur. “Aerodium” klientu vidū ir tādi pasaules zīmoli kā “Disneyland”, “Warner Brothers”, “Red Bull”, “Mercedes Benz”, “Guinness World Records”, “Superman Returns” un citi. Kopš 2016.gada uzņēmums attīsta savu franšīžu tīklu, kas darbojas ASV, Ķīnā, Bahreinā, Slovēnijā, Ēģiptē un citur.

2012.gadā “Aerodium” vēja tunelī Latvijā savas filmas “Dieva bruņas 3. Misija Zodiaks” ainas filmēja arī filmzvaigzne Džekijs Čans.

 

Video no Aerodium facebook.com lapas:

 

 

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube